Już jest! Nowy numer DA Home

DA Home. Kolejny numer już w sprzedaży, a w nim nasza opowieść o wnętrzach. Przygotujcie się na jesienną energię w świecie dobrego projektowania. Premiera magazynu już 3 października na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Nowy numer to przede wszystkim nasze przygotowanie do jesieni. Cieszymy się nową porą roku, korzystamy z jej kolorów i energii. Po upalnym lecie, powoli zamykamy okna, chowamy z tarasów fotele i parasole, a dom „ubieramy” w koce i przytulne poduchy. Szykujemy się na mroźną zimę, łapiąc ciepłe promienie słońca.

W kolejnym wydaniu „DAHome” zgromadziliśmy dla Was kilka niezwykłych wnętrz zaprojektowanych przez kobiety. Już na okładce przedstawiamy Darię Zinovatnayę , Ukrainkę, która mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu. Buduje wnętrza, używając modnych, nasyconych kolorów i prostych geometrycznych kształtów, w projektach nawiązuje do stylistyki malarstwa XX wieku, suprematyzmu, modernizmu i Bauhausu. Zachęcam Was do spojrzenia, jak wyglądał dom jednej z jej idolek, Eileen Gray – projektantki i architektki, jednej z pionierek modernizmu, której nadmorski dom pokazujemy w dziale Ikony.

W „kobiecym” numerze nie mogło zabraknąć naszych polskich projektantek. Marta Chrapka – znana jako Colombe Design – zachęca do zaszycia się jesienią na ulicy
Rozbrat w Warszawie. Mieszkanie jej projektu zachwyca doborem tekstyliów i uroczym szykiem nawiązującym do mieszczańskiej Francji. Przytulnie może być też w pracy, zwłaszcza gdy zespół pod okiem Anny Łoskiewicz i Zofii Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt, zaprojektował biuro, inspirując się serialem „Mad Men” i stylistyką amerykańskich biur z lat 50. i 60.

Według naszych małych śledztw i wniosków kobieca energia miała ogromny wpływ również w projektach, w których udział brali także panowie. Wystarczy spojrzeć na warszawską restaurację Opasły Tom (a może tom?) projektu Buck Studio, gdzie można zaszyć się z książką w listopadowy dzień, albo na sztokholmskie mieszkanie według Note Design Studio lub na najnowszy hotel sieci Puro, gdzie za wnętrza odpowiadają projektanci z londyńskiego studia DeSallesFlint.

Jeśli przyjdzie Wam ochota na lekkie przewietrzenie, zapraszam do Szczecina, gdzie mieszkanie według filozofii wabi-sabi stworzył Jacek Kolasiński z pracowni Loft Kolasiński. A skoro jesteśmy już w klimacie Dalekiego Wschodu, to zaskoczymy Was wnętrzem basenowego klubu, którym powstał w chińskim mieście Suzhou za sprawą niepohamowanej wyobraźni projektantki Li Xiang.

Na koniec, zapraszamy Was na zakupy w warszawskich sklepach z dobrym designem; stamtąd już niedaleko do Nadarzyna, gdzie w dniach 3–6 listopada odbywają się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home. Czekamy tam na Was z niespodzianką: kolejną odsłoną pełnego inspiracji „Domu Idei” oraz jubileuszową wystawą z okazji 10-lecia naszego wydawnictwa „Design Alive”. Do zobaczenia!

Magazyn można kupić w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, bezpośrednio z dostawą do domu: tutaj

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sukces pisany designem

Sukces pisany designem

Warszawa | 15 marca 2023

Jest wiosenny magazyn „Design Alive”! O ludziach przedsiębiorczych i karierach!

W duecie siła!

W duecie siła!

Warszawa | 20 grudnia 2022

Nowy „DA” jest o relacjach zawodowo-prywatnych. Temat przewodni: Duety!