Już jest! 27 wydanie wydanie magazynu „Design Alive” z podtytułem „Sentymenty”

Już jest! 27 wydanie magazynu „Design Alive” pod tytułem „Sentymenty”. To opowieści o ludziach i miejscach, nostalgiczna podróż w czasie. Podróż pełna refleksji…

Otuleni jesiennymi kolorami, chwytając ostatnie promienie słońca zapraszamy Was do Soboli, gdzie przechadzamy się po parku okalającym XVIII-wieczny dworek, w którym osiedli Gosia i Tomek Rygalikowie. Tam żyją, pracują i prowadzą Fundację Sobole, a nam opowiadają m.in. o tym, jak balansować pomiędzy mieszkaniem w mieście, podróżami w wiele nowych miejsc na świecie i sielsko-wiejskim klimatem.

Z tego numeru z pierwszej ręki dowiecie się, kto stał za tegoroczną kolekcją MANUBA, prezentowaną na Gdynia Design Day, bo opowie o tym sama kuratorka, Gosia Knobloch. Zobaczycie też fotograficzną relację z naszego Domu Idei, który zaprezentowaliśmy podczas GDD. Buńczuczna Megi Malinowska, tym razem prezentuje kolce, zapraszając do kaktusowego skarbca, łagodniej zaś potraktuje nas Bujnie, czyli Iza i Szymon Serejowie – opowiedzą o tym, w jaki sposób zainspirował ich… orzech.

W nr 27 przeczytajcie też zapiski z podróży Marka Warchoła i poczujcie sami tą mieszaninę nostalgii i błogiego smutku. Wojtek Trzcionka zaprasza Was do Pilzna na spotkanie z Adolfem Lossem, a Monika Brauntsch do barwnego, ekscentrycznego San Francisco. Wyjątkowy przewodnik sentymentalny przygotowała też Kasia Andrzejczyk-Briks, zapraszając do swojego felietonu wyjątkowych gości: Olgę Drendę, Marcina Szczygielskiego, Aleksandrę Kędziorek, Adama Walickiego i Pawła Grobelnego. Poznajcie ich sentymenty. Modowa felietonistka Gosia Sobiczewska opowie, co widziała sięgając brodą ponad stół, jest też prawdziwy majstersztyk – modowa sesja dzieł Moniki Przywary-Strzałki perfekcyjnie uwieczniona przez Jacka Kołodziejskiego.

Dzięki Agacie Kiedrowicz dowiecie się, dlaczego wszyscy tęsknimy za lasem i przekonajcie się, że las jest niczym ludzkie ciało. Oddycha, trawi, dotyka. Słyszy. Pamięta. Zaś Julia Cieszko odkrywa dla Was Project Exploration, z zapierającymi dech zdjęciami Leszka Jańczaka. Z radością na łamach „DA” witamy Annę Demską, etnolożkę i antropolożkę kultury, związaną z Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie. W numerze też cała masa nowości – jest o modzie, czeskim wzornictwie i światowych trendach.

Magazyn można kupić w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, bezpośrednio z dostawą do domu: tutaj

no images were found

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

Urodzinowy numer

bielsko-biała | 2 lipca 2019

Letni numer „DA", a w nim 10 wyjątkowych miejsc na 10. urodziny.