Już jest dziewiąty numer „Design Alive Home”! A w nim wnętrza, które opowiadają historie

Warszawa |

26 października 2022 | Architektura | Design | Ludzie | Miejsca | Polecane | Rzeczy | Styl życia | Sztuka | Wnętrza |

Oto nowy numer „Design Alive Home”, do którego wybraliśmy oryginalne, czasami wręcz scenograficzne narracje wnętrzarskie. Po prostu inspirujące wnętrza z puentą!

Spojrzeliśmy na projektantów, jak na narratorów wnętrzarskich opowieści, którzy mają swoje autorskie alfabety – złożone z form i rozwiązań, poprzez które opowiadają nam swoje historie. Odczytując warstwy znaczeń kilku niesamowitych wnętrz, zanurzamy się bez reszty w świat odniesień do kultury, historii, a czasem… tajemnic podświadomości projektanta. 

Polecamy intrygującą rozmowę z Kacprem Gronkiewiczem, którego projekty wyróżnia konceptualne podejście do przestrzeni. Specyficzny styl pracy architekta odnajdziemy m.in. w zaprojektowanej przez niego, zjawiskowej pracowni Ernesta Wińczyka i Koki Skowrońskiej, którą prezentujemy na okładce.
 
– Warstwa wizualna jest dla mnie wtórna wobec narracji. Szukam historii do opowiedzenia i to jest zawsze historia, która już we mnie istnieje. Ona tylko ujawnia się w związku z klientem – podkreśla projektant.
 

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

 
Architektka wnętrz Natalia Malarska opowiada nam o tym jak kreuje swój charakterystyczny styl, wyszukując oryginalne przedmioty na pchlim targu i w internecie na stronach aukcyjnych albo podczas podróży. Z kolei Anna Salak jako dekoratorka i stylistka wnętrz zdradza nam, że myśli przez pryzmat obrazów i kadrów, a do stylizacji sesji podchodzi bardziej fotograficznie niż estetycznie. 
 
W tym numerze przedstawiamy też obszerne zestawienie najpopularniejszych instagramerek wnętrzarskich w Polsce. To one są dziś najpopularniejsze w sieci!

A co ponadto? W „DA Home” jak zawsze koncentrujemy się na fascynujących wnętrzach. Scenografia z filmów Pedra Almodóvara, współczesne hiszpańskie bary tapas i gradientowe kolory zorzy polarnej to inspiracje, jakimi posłużyło się australijskie studio YSG, tworząc penthouse Dreamweaver. Zajrzyjcie z nami do prywatnego mieszkania i pracowni Diany Żurek i Bartosz Girka, którzy prowadzą Furora Studio w Olkuszu. Rządzą u nich odniesienia do Japonii, Bauhasu i duńskiego designu. Zwróćcie też uwagę na zatopione w naturze, ciszy i spokoju drewniane pawilony na holenderskiej wsi w okolicach Utrechtu. Perfekcyjna spójność koncepcji daje tu efekt niczym niezmąconego ładu i spokoju.

Odwiedzamy też niezwykły hotel na malutkiej czarnogórskiej wyspie, dom w morskich kontenerach i ekstrawagancki hotel na Sardynii.  Inspirującej lektury!

Magazyn „Design Alive Home” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: