Minimalistyczny bestseller

– Urządzanie domu to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń w życiu. To wyjątkowa możliwość wyrażenia samego siebie – mówi Janusz Langner, founder & managing partner w OMNIRES.

Kolekcja armatury łazienkowej OMNIRES Y to ponadczasowy, perfekcyjnie dopracowany wzór, którego piękno tkwi w prostocie. Jej minimalistyczny design bazuje na najwyższej jakości materiałach, tak aby funkcjonalność zamknąć w trwale pięknej formie. Produkty urzekają wzornictwem, warto jednak poznać również ich historię i niewidoczne dla oczu walory.

Rozmawiamy o nich z założycielem firmy i jednocześnie projektantem tej kolekcji – Januszem Langnerem.

Armatura łazienkowa OMNIRES wyróżnia się niespotykaną różnorodnością wzorów i wykończeń, a także przemyślanymi rozwiązaniami projektowymi. Skąd tak duża świadomość designu? 

Janusz Langner: – Na samym początku działalności zajmowaliśmy się dystrybucją najnowocześniejszych modeli armatury włoskiej i niemieckiej. Szybko skoncentrowaliśmy się na własnej produkcji, jednak coś z tych pierwszych chwil pozostało. Z jednej strony wrażliwość na znakomite wzornictwo i znaczenie designu w codziennym użytkowaniu, z drugiej – najwyższe standardy zastosowanych materiałów i technologii, a także jakości wykonania.

Skoro o technologii mowa, warto przypomnieć, że OMNIRES był jednym z prekursorów kompletnych rozwiązań podtynkowych na gruncie polskim. 

Tak, to prawda. Projektowaliśmy i produkowaliśmy armaturę podtynkową, zanim stała się w Polsce jednym z wyznaczników dobrze rozumianego luksusu. Już ponad 20 lat temu zauważyliśmy, że systemy podtynkowe, pomimo tego, że dają duże możliwości aranżacyjne, budzą obawy użytkowników. Konieczność zakupu pojedynczych elementów, by złożyć je w pasującą do siebie konstrukcję i zainstalować pod tynkiem, często skutecznie zniechęcała ich do tego typu rozwiązań. Wówczas wprowadziliśmy na rynek gotowe i kompletne zestawy do montażu podtynkowego, które dają szeroki wybór możliwości projektowych we wnętrzu. Przypadła nam rola eksperta – doradcy zarówno dla branży, jak i dla polskich klientów, przed którymi stopniowo otwierała się Europa. To ważne doświadczenie w projektowaniu rozwiązań podtynkowych wykorzystaliśmy także w kolekcji Y.

Wyrafinowane wnętrze inspirowane historią

Dziś oferta firmy na tle innych marek wyróżnia się niezwykle rozbudowanym portfolio, jak również… natychmiastową dostępnością produktów. 

Intensywnie nad tym pracowaliśmy i dziś OMNIRES może się poszczycić gamą ponad 1500 produktów w asortymencie sprzedaży. Mam na myśli baterie o różnorodnym przeznaczeniu, z których jesteśmy najbardziej znani, ale także wanny, umywalki, ceramikę WC, kabiny prysznicowe oraz niezliczone akcesoria. Wszystkie te produkty mamy w stałej ofercie, w większości dostępne od ręki – bez konieczności długiego czekania na realizację dostaw. Pozwala to naszym klientom na szybką i efektywną realizację ich projektów. 

Jednocześnie jest to jakość premium w osiągalnej cenie – dostępna niemalże dla każdego. 

Naszą pasją jest tworzenie wysokiej jakości produktów i doświadczeń, tak by umożliwiać innym kreację przemyślanych, inspirujących do życia wnętrz.

A naszym wielkim, spełnionym już marzeniem było to, aby armaturą najwyższej klasy mogli się cieszyć wszyscy klienci, niezależnie od budżetu, którym dysponują. Każdy zasługuje na to, by otaczać się dobrym designem. To nasz wkład w wielki, ponad 30-letni wysiłek, jaki wykonała cała Polska, by na polu poziomu życia doganiać państwa zachodnie.

Pańskim najsłynniejszym dziełem jako projektanta jest właśnie wspomniana wcześniej kolekcja Y, łącząca w sobie minimalizm designu i maksymalne możliwości. Kolekcję rozwija obecnie Paulina Shacalis. To zmiana pokoleniowa. 

Kolekcja narodziła się z pasji do duńskiego designu, który stawia na funkcjonalność i wysokiej jakości materiały, a piękno odnajduje w prostocie formy. Pierwsze wzory zaprojektowałem kilkanaście lat temu, a dziś rzeczywiście rozwijamy ją wspólnie z Pauliną. Projektowanie w tandemie jest wyjątkowym doświadczeniem, które pozwala spojrzeć na ten sam produkt z innej perspektywy. Ja sam uczestniczę w procesie w roli eksperta – bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, chętnie doradzam w zakresie materiałów i technologii. Paulina za to wniosła nowe, świeże podejście do projektowania, sięgając po odważne rozwiązania i nowe kolory. Potwierdzeniem niezwykłych umiejętności projektowych Pauliny była pięciootworowa podtynkowa bateria wannowa, która poszerzyła gamę modeli kolekcji Y i okazała się dużym sukcesem rynkowym. Ten projekt otrzymał nagrodę Dobry Wzór Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Krótko później dwie kolekcje produktów łazienkowych, za którymi stoi talent Pauliny, otrzymały m.in.: Red Dot Award, jak i wyróżnienie w plebiscycie Must Have. Mowa o kolorowych umywalkach OMNIRES OVO oraz kolekcji armatury łazienkowej OMNIRES CONTOUR.

Kolekcja niezmiennie cieszy się powodzeniem od kilkunastu lat i z tego, co obserwujemy, rozwijała się i wciąż rozwija w miarę zmieniających się potrzeb odbiorców. 

Kolekcja Y powstała ponad dekadę temu, bo w 2012 roku, i stopniowo rozrastała się w miarę zmieniających się potrzeb rynkowych. Odpowiadała na coraz wyższe oczekiwania funkcjonalne oraz aranżacyjne. A przy tym wpisywała się w coraz bardziej różnorodne wnętrza, style, gamy kolorystyczne. Przyjęliśmy też założenie, że praktycznie każdy model z tej kolekcji musi być dostępny we wszystkich oferowanych wykończeniach, by klient miał pełną swobodę wyboru. To podejście sprawdziło się – OMNIRES Y pozostaje naszym bestsellerem.

Państwa oferta wykończeń kolorystycznych na tle rynku jest niezwykle bogata. 

W samej kolekcji Y oferujemy aż dziewięć różnych kolorów, a zamierzamy w bieżącym roku wprowadzić kolejne dwa, czyli będzie to jedna z najbardziej rozbudowanych kolorystycznie kolekcji armatury łazienkowej. Szeroka gama wykończeń pozwala nam z wielką satysfakcją realizować ogromnie zróżnicowane, również najbardziej wymagające koncepcje funkcjonalne i użytkowe. Sięgamy przy tym po najlepsze rozwiązania technologiczne.

Zaawansowana metoda PVD gwarantuje najwyższą trwałość naszych wykończeń, odporność na uszkodzenia, a zarazem łatwość utrzymania w idealnej czystości. Zgodnie z podejściem, że dobry design to praktyczna funkcja w pięknej oprawie.

Zaawansowana technologia służy więc komfortowi użytkowników, a także ekologii. 

Widzimy w tym naszą wielką odpowiedzialność, którą postrzegamy wieloaspektowo. Kwestią podstawową jest gospodarowanie zasobami wody. Równie duże znaczenie ma zużycie energii i emisja dwutlenku węgla, którą staramy się ograniczać m.in. poprzez ułatwienie regulowania temperatury wody – tak by zniknęło dawne zjawisko przepuszczania wielu litrów w oczekiwaniu na odpowiednio ciepły strumień. Sami sobie stawiamy wielkie wyzwania także w odniesieniu do naszych produktów. Wiemy, że takie podejście do projektowania to armatura długowieczna, a także łatwa w recyklingu. Właśnie takie rozwiązania rozwijamy – z korzyścią dla klientów i dla środowiska naturalnego. To przecież nasz wspólny dom.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Komfort tkwi w detalach

Komfort tkwi w detalach

Warszawa | 20 grudnia 2021

Rozmawiamy z projektantami Bartłomiejem Pawlakiem i Łukaszem Stawarskim

W nurcie minimal art

W nurcie minimal art

Warszawa | 21 września 2021

Proste, minimalistyczne formy baterii Omnires Contour zwracają uwagę detalem