Wyrafinowane wnętrze inspirowane historią

Nadarzyn | Tekst sponsorowany

7 marca 2023 | Design | OMNIRES |

Połączenie autentycznego, ponadczasowego piękna historycznych wnętrz z nowoczesną estetyką i funkcjonalnością to główne założenia oryginalnych wnętrz w stylu Eclectic Heritage. Kolekcja armatury oraz wanien i umywalek od marki OMNIRES, łącząca w sobie minimalistyczne piękno z funkcjonalnością podczas codziennych rytuałów, na pewno pozwoli nam stworzyć przestrzeń w tym iście wiktoriańskim klimacie.

Eklektyzm jako nurt w architekturze i sztuce użytkowej pojawił się w pierwszej połowie XIX w. Czerpał motywy zarówno z gotyku, jak i renesansu czy baroku. Odważne sięganie przez projektantów po różnorodne inspiracje, mieszanie stylów oraz pozornie sprzecznych ze sobą elementów do dzisiaj nosi miano eklektyzmu.

Obecna jego odsłona podkreśla kulturowe dziedzictwo w postaci klasycznych form wystroju, kontrastując je ze współczesnym wzornictwem. We wnętrzu urządzonym w duchu Eclectic Heritage minimalistyczny design harmonijnie współgra z duchem przeszłości i tradycją. Taka przestrzeń zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort, tworząc jednocześnie wrażenie wyrafinowanego luksusu.

Jak urządzić łazienkę w stylu Eclectic Heritage?

Łazienka w stylu Eclectic Heritage to współczesna interpretacja wiktoriańskiego salonu kąpielowego. Oryginalne detale, takie jak klasyczne sztukaterie, dekoracyjne tynki strukturalne z efektem przetarcia czy tradycyjne płytki podłogowe z terakoty lub kamienia o naturalnej strukturze i wybarwieniu, np. trawertynu dodają wnętrzu elegancji i szlachetnej patyny.

Frezowane lustra są szykownym dodatkiem, a elementy z postarzanego drewna sprawiają, że łazienka ma przytulny charakter i sprawia wrażenie wnętrza z duszą. Wyrafinowany efekt daje sięgniecie również po nieoczywiste dekoracje, jak sztuka nowoczesna czy industrialne oświetlenie.

Z powierzchniami utrzymanymi w neutralnej, chłodnej tonacji doskonale komponuje się armatura z kolekcji OMNIRES Y o ciepłej, czerwonobrązowej barwie miedzi szczotkowanej. Powłoka została wykonana w zaawansowanej technologii PVD – gwarantuje to najwyższą trwałość i odporność na uszkodzenia, zapewniając jednocześnie łatwość w czyszczeniu. 

Łagodnie zaokrąglona linia i czyste, wyraziste kontury baterii OMNIRES Y subtelnie kontrastują ze ścianami o nieco surowym charakterze. Inspirację dla kolekcji stanowił kształt koła. Charakterystyczna symetryczna forma perfekcyjne współgra z pozostałymi elementami kompozycji. Kolekcja armatury OMNIRES Y zaprojektowana została przez Janusza Langnera, założyciela firmy.

Poczucie intymności i tajemniczości

Do minimalistycznych baterii dobrane zostały umywalki nablatowe. Ich klasyczna biel delikatnie odbija światło, odróżniając je od tła naturalnie matowych powierzchni podłogi i blatów. 

Ważną rolę w łazience w stylu Eclectic Heritage odgrywa również ustawiona centralnie wolnostojąca wanna. Jej miękka, eliptyczna bryła tworzy efekt wyrzeźbionego ze skały monolitu o idealnych proporcjach. Kolekcja wanien i umywalek OMNIRES SHELL M+ zaprojektowana została przez Studio Pawlak&Stawarski.

Subtelna relacja pomiędzy przeszłością a teraźniejszością tworzy luksusowe wnętrze dające poczucie intymności i tajemniczości.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę OMNIRES: omnires.com/pl/

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: