Inspiracja i innowacja. Jak sztuka definiuje luksusowe mieszkania

Poznajcie projekt Apartamentów przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu, realizowany przez RealCo Property Investment and Development!

Klienci nieruchomości luksusowych poszukują nie tylko ekskluzywnego adresu czy najwyższego standardu wykończenia. Oczekują także miejsca, które będzie odzwierciedleniem ich wyrafinowanego stylu życia, zainteresowań oraz aspiracji. Dlatego też nieodłącznym elementem kreowania przestrzeni w standardzie premium staje się sztuka – dodająca jej głębi, charakteru i unikalności.

Luksus kocha sztukę

Współczesny rynek nieruchomości luksusowych chętnie korzysta ze współpracy z artystami i galeriami, aby tworzyć rozwiązania istotnie wyróżniające się na tle standardowych ofert.

Przykładem takiej synergii jest projekt Apartamentów przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu, realizowany przez RealCo Property Investment and Development.

W tym przypadku inicjatywa współpracy z uznanym wrocławskim projektantem Oskarem Ziętą zaowocowała powstaniem koncepcji wyjątkowej rzeźby plenerowej. Dzieło to nie tylko będzie stanowiło artystyczny akcent inwestycji, lecz również będzie pełnić funkcję łącznika między historyczną a współczesną tkanką miejską.

Projekt Apartamentów przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu, realizowany przez RealCo Property Investment and Development.

Sztuka z przesłaniem 

Unikatowe i inspirujące przykłady zastosowania sztuki w nieruchomościach często odwołują się do lokalnej historii i kultury – tak jak w przypadku współpracy RealCo z Oskarem Ziętą. Projekt rzeźby nawiązuje bowiem do jednego z historycznych symboli miasta, znajdującego się w części parku Szczytnickiego przy Hali Stulecia, tj. stalowej Iglicy projektu prof. inż. Stanisława Hempla z 1948 roku.

– Iglica zawsze mnie inspirowała i bardzo chciałem nadać jej nowe życie. Pierwszy raz stało się tak za sprawą przechodniej statuetki dla Europejskiej Stolicy Kultury. Wrocław, który otrzymał ją jako pierwszy, przekazał Iglicę dalej, niczym symboliczny klucz otwierający to wydarzenie w kolejnych miastach – opisuje Oskar Zięta, architekt, projektant procesów i artysta.
Oskar Zięta, architekt, projektant procesów i artysta.

Technologia wspiera kreację

Oskar Zięta przywołuje więc zapomnianą historię jednej z ikon parku Szczytnickiego, transponując ją do nowoczesnej formy. 

W realizacji futurystycznych koncepcji wspiera go autorska technologia FiDU, pozwalająca na tworzenie lekkich, ale jednocześnie bardzo wytrzymałych form z metalu. Dlatego pomimo pokaźnego rozmiaru – a jest to aż 7,5 m wysokości – nowe dzieło sztuki miejskiej zachowa wizualną lekkość i nowoczesny charakter.

Rzeźba stanie w samym sercu inwestycji, wtapiając się w zieleń i odbijając piękno parku i apartamentów.

Demokratyzacja sztuki

Warto zaznaczyć, że ważnym aspektem sztuki w nieruchomościach jest jej dostępność. Zaproszenie szerszej społeczności do doświadczenia sztuki buduje dodatkową rozpoznawalność i status samej inwestycji, a także integruje ją z lokalną kulturą. To podejście towarzyszy wspomnianym Apartamentom przy Parku Szczytnickim, gdzie od początku postawiono na zbudowanie otwartego połączenia z bezpośrednim sąsiedztwem. Dzięki temu wielkoformatowe dzieło nawiązujące do niezwykłej historii i kultury Wrocławia pozostanie dostępne dla zainteresowanych zwiedzających park oraz miłośników sztuki miejskiej.

– Już sam projekt inwestycji łączy w sposób wyważony styl luksusowych i nowoczesnych rezydencji z niepowtarzalną estetyką najbliższego otoczenia – parku Szczytnickiego – wyjaśnia Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo.

– Natomiast współpraca z uznanym artystą Oskarem Ziętą wzbogaca projekt o elementy sztuki nowoczesnej, podnosząc jego wartość nie tylko w wymiarze estetycznym, ale i społecznym.

Rzeźba NAWA projektu Oskara Zięty na Wyspie Daliowej we Wrocławiu.

Sztuka to przyszłość luksusu

W kontekście przyszłości nieruchomości luksusowych obserwuje się rosnące zainteresowanie integracją sztuki, która poza budowaniem wrażeń estetycznych ma potencjał do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i kierunków rozwoju, takich jak nowe technologie, cyfrowa sztuka czy wirtualne wystawy.

Projekty pokroju Apartamentów przy Parku Szczytnickim stanowią wizję przyszłości, w której luksus, sztuka i technologia splatają się, tworząc unikalne i inspirujące przestrzenie do życia.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rewolucja na metrażach

Rewolucja na metrażach

Wrocław | 13 stycznia 2024

Zmniejszyli korytarz, przenieśli łazienkę i poprzestawiali ściany. Warto było!

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy