Industrialna hala przemieniona w przytulną przystań pary artystów

Industrialna hala w Zaandam stała się domem, a zarazem pracownią dla pary artystów. Nietypowy projekt to dzieło pracowni Studio Modijefsky, która przekształciła dawną fabrykę w prawdziwą rezydencję.

Całość podzielono na dwa poziomy, na parterze znajduje się przestrzeń robocza – ulokowano tu gabinet i pracownię, natomiast na drugim piętrze znajduje się galeria i część prywatna. Sercem domu jest kuchnia łącząca artystyczny klimat z domową intymnością. Centralnie ulokowana wyspa kuchenna została wykonana w całości z mosiądzu, a ład zapewniają strategicznie rozmieszczone szafki. Salon ujmuje domowym ciepłem, które przywołuje piec na drewno oraz zabytkowe meble, a przesuwne drzwi prowadzą dalej do strefy prywatnej, gdzie znajdują się kwatery dla gości, garderoba, łazienka oraz główna sypialnia.

W każdym pomieszczeniu nie brakuje kwiatów, sprawiających, że wnętrze przypomina zielony ogród, oraz rzeźb autorstwa mieszkających tu artystów prowadzących Studio Molen. W sypialni, łazience i salonie oryginalne okna zostały zamienione na light-boxy, które rozświetlają i ocieplają atmosferę.

W wystroju wnętrza przeważa połączenie naturalnych odcieni brązu i bieli, które zestawione z elementami vintage i industrialnymi oraz miedzianymi akcentami sprawiają, że mimo imponujących gabarytów, mieszkanie wydaje się ciepłe i przytulne.

Industrialna hala. Więcej na: www.studiomodijefsky.nlwww.studiomolen.nl

Powiązane artykuły: