Iloczyny we wnętrzach

Punktem wyjścia do działań kuratorskich, artystycznych i projektowych Izabeli Bołoz jest człowiek i jego zachowanie w przestrzeni. Projektantka umiejętnie łączy sztukę, architekturę i design pokazując jak bardzo te dziedziny się przenikają i jak bardzo istotnym punktem wspólnym tych działań jest człowiek i jego reakcja na przestrzeń, w której przebywa. Niejednokrotnie pokazują nieoczywiste rozwiązania w miejscach wymagających artystycznej interwencji, dzięki której nabierają one nowego oddechu, ożywają, prowokują do interakcji i nowych sposobów doświadczania rzeczywistości.

Zaprezentowana w Eindhoven instalacja Iloczyny, poprzednio prezentowana na bulwarze nadmorskim w Gdyni, w Kopenhadze i Mediolanie – tym razem zyskuje nową wersję przeznaczoną do wnętrz. Projekt funkcjonuje na pograniczu designu, architektury i sztuki, ma za zadanie angażować odbiorcę i pobudzić jego wyobraźnię. 

Barwne, geometryczne, wykonane z drewna Iloczyny umożliwiają kontemplację, relaks czy dziecięcą kreatywną zabawę. Bryły instalacji spotykają się i przeplatają jak przenikająca rzeźba, dając nieograniczone pole do działań w różnego rodzaju przestrzeniach. Podział formy na moduły pozwala na stworzenie alternatywnych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji. Iloczyny mogą stanowić scenografię dla sklepów modowych lub sprawdzić się jako system do przechowywania i ekspozycji obiektów. Świetnie uzupełnią wnętrze muzeum, centrum handlowego, instytucji czy galerii. Ilość możliwości aranżacyjnych ogranicza tylko wyobraźnia.

Więcej na: www.izabelaboloz.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polacy na Milan Design Week. Przewodnik

Polski tydzień

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Milan Design Week (14-19 kwietnia). Tu znajdziecie Polaków.

Polski design niczym długi stół

Polski stół

Poznań | 7 lutego 2015

“Polish Design: in the Middle of” w Concordii Design (20 lutego - 3 marca).