Hop, do króliczej nory!

Salon masażu „Zielony masaż” to projekt chińskich architektów z Vermilion Zhou Design. Znajduje się w centrum Szanghaju, w budynku przy Madang Road, zaprojektowanym przez słynnego Jeana Nouvela. Pomysł na zlokalizowany na poziomie minus dwa salon odnosi się do króliczej nory, do której wskakuje Alicja w Krainie Czarów. Można się w niej zatracić jak w bajkowym, nierealnym świecie.

Vermilion Zhou Design

Przestrzeń do masażu nie potrzebuje dużych, jasnych okien, ani widocznej witryny. Piwniczną lokalizację architekci z Vermilion Zhou Design potraktowali więc jak zaletę. Już od wejścia gości witają przeskalowane rośliny pokryte mini światełkami robaczków świętojańskich. Przyćmione światła i przerośnięte fantazyjne kwiaty prowadzą w głąb pomieszczeń, do ogrodu z sennych marzeń.

 – Naszym celem było umożliwienie zmęczonemu ciału i umysłowi stopniowego zanurzenia się w coraz głębsze poziomy relaksu – wyjaśniają architekci. – W króliczej norze można pozbyć się stresu, napięcia i błogo zatracić w komforcie i przyjemności.

Vermilion Zhou Design

Koncepcja poczekalni nawiązuje do Szalonego Kapelusznika i jego gości, którzy piją w ogrodzie popołudniową herbatę. Zmysły powoli przyzwyczajają się do bajkowej atmosfery. Tańczące światełka świetlików prowadzą w głąb labiryntu pełnego przeskalowanych, fantazyjnych kwiatów. 

Vermilion Zhou Design

Gradientowe światło odbija się w nieregularnych formach luster, wzmagając poczucie bycia w świecie jak ze snu. Teatralno-psychodeliczny klimat uzyskano, grając skalą, kolorem, wytłumieniem wnętrza, które jest całkowicie odseparowane od świata zewnętrznego. Proces przyzwyczajania się do cichej, wyciemnionej przestrzeni reorganizuje doznania zmysłowe, wyzwala z więzów świadomości i pozwala na głębokie rozluźnienie.

Vermilion Zhou Design Group została założona w Szanghaju przez Kuang Ming Chou, Verę Chu i Garvin Hung w 2002 roku. Zrealizowali ponad 800 projektów wnętrzarskich, w tym: publicznych, komercyjnych, biurowych, hotelowych, restauracyjnych i mieszkaniowych. Aby dążyć do równowagi projektowej między funkcjonalnością a estetyką, zespół składa się z kreatywnych umysłów z różnorodną wiedzą specjalistyczną. Są tu specjaliści w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz, oświetlenia, projektowania graficznego i projektowania produktów, którzy wnoszą unikalną wartość do każdego projektu. Jak czytamy na stronie firmy –  „Jej celem jest tworzenie wysoce funkcjonalnych projektów, które zabierają ludzi w radosne i wykwintne podróże”.

[box title=”

Newsletter

” style=”default” box_color=”#333333″ title_color=”#FFFFFF” radius=”3″ class=”newsletter-text” id=”newsletter-text”]

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

[/box]

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Marmur na piedestale!

Marmur na piedestale!

Mantua | 1 lutego 2023

Jean Nouvel zaprojektował architektoniczne w formie wanny i umywalki dla Agape