Premiery mebli Grynasz Studio dla Bizzarto na Warsaw Home 2022

Przy okazji tegorocznej edycji targów Warsaw Home 2022 (19-22 października) Grynasz Studio zaprezentowało wyjątkową kolekcję mebli we współpracy z marką Bizzarto. Podczas specjalnie zorganizowanego spotkania na stoisku marki projektanci opowiedzieli o swoich inspiracjach architekturą modernizmu i postmodernizmu, neoplastycyzmem oraz współczesnym rzemiosłem 2.0.

Wizyta na targach była również dla nas okazją do sprawdzenia, że kanapy, fotele i stoliki mają nie tylko ciekawą formę, są też bardzo wygodne i wręcz stworzone do relaksu. Przemyślany projekt foteli Bofii nawiązuje do twórczości hiszpańskiego klasyka postmodernizmu, Ricardo Bofilla. Modułowa kolekcja sof Dune tworzy przestrzeń relaksu, która precyzyjnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Z kolei funkcjonalne, a jednocześnie rzeźbiarskie w formie stoliki Purro, Twin i Tondo pomagają uporządkować otoczenie.

– Każdy z projektów opowiada własną historię o prawdzie materiału, wysokiej jakości wykonania, klasie detalu, a przede wszystkim o funkcjonalności i relacji przedmiot-użytkownik – podkreśla Michalina Misiorny, dyrektor ds. rozwoju Bizzarto. 

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz od dwunastu lat tworzą studio projektowe eksperymentujące z nowymi materiałami i technologiami, ale także chętnie sięgające po tradycyjne rzemiosło. Specjalizują się w projektowaniu mebli, produktu, wystawiennictwa, rozwoju produktu i strategii marek. Mają na swoim koncie realizacje dla: MUJI, NAP, Marbet, Vox, Devo, Instytut Wzornictwa Przemysłowego czy Opera Narodowa w Warszawie. Są też właścicielami autorskiej marki Zaczyn.

– To była bardzo twórcza współpraca, mogliśmy zadbać o każdy detal. Jest dla nas bardzo cenne, jeśli podczas współpracy, ani razu nie słyszymy, że czegoś „nie da się zrobić”. Bardzo uważnie wybieraliśmy na przykład, tkaniny obić kanap, dają ogromny komfort użytkowania i wręcz kuszą, aby zanurzyć się w miękkich poduszkach – podkreśla Marta Niemywska-Grynasz. 

 

Sofa modułowa Dune

Miękkie kształty modułowej kolekcji sof i narożników Dune przywodzą na myśl naturalne linie łagodnego, górzystego krajobrazu. Można je w dowolny sposób komponować, tworząc wyspowy mebel o niepowtarzalnym układzie, od klasycznie geometrycznego po malowniczo nieregularny. Co ważne, jeśli zmienią się nasze potrzeby – możemy łatwo zmienić układ mebla.

– Projektowaliśmy z myślą o indywidualnych potrzebach, chcieliśmy zapewnić komfort zarówno osobom wysokim, jak i niskim. Mieszkającym w małym mieszkaniu w kamienicy lub dysponującym obszerną strefą dzienną w dużym domu – wyjaśnia Marta Niemywska-Grynasz.

Kolekcja Dune powstała przy użyciu najwyższej jakości materiałów, pianek, pierza i puchu. Wyróżnia ją precyzja wykonania, która jest efektem pracy rzemieślników o różnych specjalizacjach. Uzupełnieniem modułów tapicerowanych są elementy drewniane (dąb olejowany w naturalnym odcieniu albo MDF w wielu kolorach lakieru do wyboru): podłokietniki i łączniki oraz modułowy regał, który dodatkowo wzbogaca scenariusz użytkowy sofy. Bogata gama pozwala w spójny sposób umeblować przestrzeń salonu, choć poszczególne moduły mogą także funkcjonować jako niezależne meble. 

– W prosty, efektowny i komfortowy sposób możemy odpowiedzieć na wymogi wnętrza i dopasować siedzisko do układu przestrzeni albo wykorzystać je do wyodrębnienia we wnętrzu stref o różnym przeznaczeniu. Dzięki modułowej konstrukcji Dune sprawdzi się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i SPA czy hotelach butikowych – mówi Marta Niemywska-Grynasz z Grynasz Studio. 

Fotel Bofii

Bryła fotela Bofii zainspirowana została projektami hiszpańskiego architekta postmodernisty Ricardo Bofilla. Fotel ma ciekawą, zmienną bryłę – na obrotowej podstawie opiera się siedzisko z podłokietnikami i poduszkami w dwóch rozmiarach do wyboru. Dzięki temu interesującą formę można łatwo dopasować do możliwości przestrzeni. Projektanci zadbali też o optymalną wysokość podłokietników, z kolei cofnięty cokół wprowadzili tu z myślą m.in. o osobach o ograniczonej sprawności ruchowej. Tak, by każdy mógł zaznać w nich relaksu. 

Stoliki Purro i Twin

Modernistyczne i bardzo praktyczne formy stolików Purro i Twin dostępne są w dwóch wariantach: owalu i koła. Purro ma ażurową podstawę, która pomaga uporządkować czasopisma, książki lub albumy o sztuce. A przy tym wzbogaci wnętrze o delikatne efekty światłocienia. Oglądany z bliska, stolik zachwyca najwyższej klasy wykonaniem. – To zasługa ręcznej pracy stolarzy z wieloletnim doświadczeniem – podkreśla Marta Niemywska-Grynasz. Zaangażowanie mistrzów rzemiosła pozwoliło wydobyć urodę drewna w dwóch wersjach: litego olejowanego dębu albo barwionego na czarno forniru z widocznym rysunkiem słojów.

Monolityczny stolik Twin powstał z giętej sklejki oraz szlachetnego materiału ceramicznego Silestone by Cosentino. W rezultacie biały blat łączy w sobie delikatną urodę jasnego kamienia oraz wyjątkowe zalety użytkowe – odporność na plamy, zarysowania, skrajne temperatury. Poniżej kryją się dwie bardzo pojemne szuflady. – Każda z nich ma dyskretnie podfrezowaną górną krawędź, która gwarantuje ergonomiczne i wygodne otwieranie, a jednocześnie nie zdradza dodatkowej funkcji mebla – zauważa Dawid Grynasz. 

Stolik Tondo

Rzeźbiarska konstrukcja stolika Tondo zainspirowana została pracami Katarzyny Kobro. Tradycja neoplastycyzmu ukazała tu jednak bardzo użyteczne oblicze.

– Trzy blaty na kolejnych poziomach mogą pełnić funkcję kieszeni czy schowków. Dzięki temu filiżanka napoju nie będzie kolidować z odłożoną na chwilę lekturą, a kwestie czysto praktyczne nie wejdą w konflikt np. z wyeksponowanym na szczycie przedmiotem – objaśnia Marta Niemywska-Grynasz.  

Mocny wyraz artystyczny o bardzo zmiennej naturze ma jednak i sam stolik. Jego obudowa powstaje z malowanej proszkowo stali, natomiast blat – z kamienia, drewna, płyty fornirowanej lub lastryko. W każdym wariancie oferuje tę samą najwyższą jakość materiału oraz ręcznej, rzemieślniczej obróbki. Pozwala jednak wprowadzić do wnętrza niezwykle zróżnicowane efekty wizualne. 

Premierowe meble zaprojektowane przez Grynasz Studio dla Bizzarto można oglądać i testować na stoisku Bizzarto na targach Warsaw Home & Contract 2022 (hala F, stoisko 2.01). 

Bizzarto

Polska marka mebli wypoczynkowych. Tworzy dla klientów poszukujących najwyższej jakości, poczucia komfortowego wypoczynku i radości z posiadania pięknych mebli. Wyróżnia się przez najwyższą jakość, dzięki uważności i staranności przy projektowaniu, a także ręcznej pracy doświadczonych tapicerów, odpowiadając na potrzeby wymagającego klienta. Każdy element kolekcji Bizzarto jest wykonywany ręcznie, przez doskonale wykwalifikowanych pracowników mających wieloletnie doświadczenie w produkcji mebli. Ich meble o nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie, wyróżniają się charakterystycznymi detalami, np. boczkami, czy przeszyciami, które powstają dzięki ręcznej pracy. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dbamy o siebie nawzajem

Dbamy o siebie nawzajem

Warszawa | 2 kwietnia 2023

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz zaprosili nas do swojego świata