Gdynia Design Days. Dzieci w akcji

Warsztaty na Gdynia Design Days to mądre uzupełnienie plażowania. To świetny sposób na zaangażowanie dzieci w tematy projektowania, architektury i estetyki. Na zajęciach „Design Alive”, Barlinka i Concordii Design powstały huśtawka, wielofunkcyjny ławko-leżak, skatepark oraz…domek dla chomików.

Zakończona właśnie siódma edycja Gdynia Design Days (4-13.07) to nie tylko wystawy i wykłady, to także kilkanaście bogatych propozycji warsztatowych dla najmłodszych. Codziennie na Terminalu Designu i w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym dzieciaki mogły wybierać z propozycji spotkań z projektantami i architektami, poszerzyć horyzonty i twórczo wykorzystać swoją wyobraźnię. Na podstawie ich projektów powstawały miasta marzeń, budki dla ptaków, gry miejskie, pocztówki z Gdyni i wiele innych bardzo sensownych dzieł idealnie wpisujących się w hasło przewodnie festiwalu, które brzmiało w tym roku „Miasto+ 5.30.60.”.

Również redakcja „Design Alive” przygotowała w tym roku wyzwanie dla młodych dizajnerów. W ramach projektu „Kreacje z natury” (www.kreacjeznatury.pl) realizowanego wspólnie z marką Barlinek i przy wsparciu poznańskiej Concordia Design najmłodsi brali udział w dwudniowych kreatywnych warsztatach opracowanych na podstawie programu Design Alive Awards Kids. Z deski barlineckiej, pod okiem projektantek z Grupy Projektowej (grupaprojektowa.tumblr.com), przy pomocy wkrętarek i pił powstały wyjątkowe meble miejskie dla Gdyni: huśtawka, wielofunkcyjny ławko-leżak, skatepark oraz…domek dla chomików (sic!). W czasie, gdy najmłodsi pracowali wytrwale w przestrzeniach warsztatowych Terminalu Designu na Placu Kaszubskim, rodzice mogli dowiedzieć się więcej o naturze drewna w przestrzeni domowej korzystając z konsultacji fachowców marki Barlinek.

– Warsztaty na Gdynia Design Days to mądre uzupełnienie plażowania. To świetny sposób na zaangażowanie dzieci w tematy projektowania, architektury i estetyki. Uwielbiam ten festiwal właśnie za to, że dzieciaki wracają stąd z głowami pełnymi inspiracji, pomysłów i…bagażnikiem wypełnionym po dach kartonowymi makietami, drewnianymi domkami i filcowymi ptasimi gniazdami – podsumowuje Iwona, mama Maksa, Mikołaja i Maćka, która festiwal odwiedza z rodziną już po raz drugi.

„Kreacje z natury” to ogólnopolski projekt realizowany przez markę Barlinek oraz magazyn „Design Alive”. Obejmuje konkurs dla projektantów i architektów wnętrz, warsztaty rzemieślnicze, warsztaty dla dzieci oraz artystyczne performance podczas najważniejszych festiwali i wydarzeń designu. Wszystko po to, by na nowo poznać piękno naturalnego drewna.

Design Alive Awards Kids to dziecięca wersja konkursu Design Alive Awards realizowana przez magazyn „Design Alive” oraz Concordia Design. Jej pierwsza edycja odbyła się w czerwcu br. w Poznaniu, kiedy to na wzór dorosłej edycji tego prestiżowego konkursu branży designu i architektury przyznano tytuły najmłodszym w Polsce Animatorom, Strategom i Kreatorom. Wystawę prezentująca ideę konkursu oraz jej dorosłych i najmłodszych finalistów można było oglądać przez cały czas trwania Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98.

Organizatorzy: www.kreacjeznatury.pl, www.barlinek.com.pl, www.designalive.pl
Partnerzy: www.concordiadesign.pl, www.gdyniadesigndays.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 17 czerwca 2024

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days