Futurystyczny monument

Futurystyczny monument łączący zen, Bauhaus i brutalizm w jednym. Tą niezwykłą willę znajdziecie w Stuttgarcie.

Wybudowana w 2000 roku potężna willa stanowi zadziwiającą mieszankę. Futurystyczna forma łączy się z wyraźnym wpływem Bauhausu, zaś wnętrze to podręcznikowy przykład brutalizmu. Wszystko to zaś spowija atmosfera zen i ogromna ilość światła wpadająca przed rozległe przeszklenia. 

Pomimo, że z zewnątrz budynek przypomina proste szklane pudełko, jego wnętrze zaspokoi potrzeby nawet najwytrawniejszych koneserów architektury. Ogromną rolę odgrywa tu kontrast. Z zewnątrz brutalna prostota przepastnego gmachu styka się z bujną zielenią, która go swobodnie otacza. Wewnątrz natomiast chropowaty beton połączono z gładką szarością kafelków.

Stuttgart

Trzypiętrowa willa mieści w sobie aż pięć sypialni i zachwyca tarasem na dachu, z można niemalże dotknąć koron drzew. Prostota bazowej aranżacji pozwoliła na swobodną zabawę z kolorowymi akcentami. W kuchni uwagę zwraca oranżowa, energetyczna wyspa kuchenna, w salonie podłużny stolik kawowy w barwie odpowiadającej wyspie. Oprócz tego króluje tu oszczędna funkcjonalność zakładająca minimum ozdób za to maksimum przemyślanych rozwiązań do przechowywania. Zauważalna jest również troska o komfort użytkowników. Do relaksu zachęca miękka, rozłożysta kanapa i minimalistyczna przytulność sypialni. Wszystkie meble rozlokowano jednak z dbałością o zachowanie możliwie największej otwartości zapewniającą swobodę poruszania się.

W 2021 roku nieruchomość wystawiono na sprzedaż za 3,5 miliona euro za pośrednictwem  prestiżowej agencji Sotheby’s International Realty.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zrównoważony Wilanów

Zrównoważony Wilanów

Warszawa | 17 czerwca 2023

Aleksandra Mętlewicz i Maciej Jasinia przeprowadzili ponadczasowy lifting

Zen w rodzinnym wydaniu

Zen w rodzinnym wydaniu

Berlin | 25 czerwca 2022

Polskie projektantki tworzące paryskie studio zrealizowały projekt w… Niemczech