Futurystyczny monument wystawiony na sprzedaż

Stuttgart to miasto to miasto, w którym zobaczyć możemy prawdziwy monument futuryzmu. W drugiej połowie 2021 roku nieruchomość wystawiono na sprzedaż za 3,5 miliona euro za pośrednictwem  prestiżowej agencji Sotheby’s International Realty.

Wybudowana w 2000 roku potężna willa stanowi zadziwiającą mieszankę. Futurystyczna forma łączy się z wyraźnym wpływem Bauhausu, zaś wnętrze to podręcznikowy przykład brutalizmu. Wszystko to zaś spowija atmosfera zen i ogromna ilość światła wpadająca przed rozległe przeszklenia. 

Stuttgart

Pomimo, że z zewnątrz budynek przypomina proste szklane pudełko, jego wnętrze zaspokoi potrzeby nawet najwytrawniejszych koneserów architektury. Ogromną rolę odgrywa tu kontrast. Z zewnątrz brutalna prostota przepastnego gmachu styka się z bujną zielenią, która go swobodnie otacza. Wewnątrz natomiast chropowaty beton połączono z gładką szarością kafelków.

Trzypiętrowa willa mieści w sobie aż pięć sypialni i zachwyca tarasem na dachu, z można niemalże dotknąć koron drzew. Prostota bazowej aranżacji pozwoliła na swobodną zabawę z kolorowymi akcentami. W kuchni uwagę zwraca oranżowa, energetyczna wyspa kuchenna, w salonie podłużny stolik kawowy w barwie odpowiadającej wyspie. Oprócz tego króluje tu oszczędna funkcjonalność zakładająca minimum ozdób za to maksimum przemyślanych rozwiązań do przechowywania. Zauważalna jest również troska o komfort użytkowników. Do relaksu zachęca miękka, rozłożysta kanapa i minimalistyczna przytulność sypialni. Wszystkie meble rozlokowano jednak z dbałością o zachowanie możliwie największej otwartości zapewniającą swobodę poruszania się.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zen w rodzinnym wydaniu

Zen w rodzinnym wydaniu

Berlin | 25 czerwca 2022

Polskie projektantki tworzące paryskie studio zrealizowały projekt w… Niemczech

Nowe szaty króla

Nowe szaty króla

Warszawa | 23 lutego 2022

Zestaw szachowy projektu Katarzyny Rysiak i Agnieszki Wach