Francuska opowieść o marzeniach i designie

Mieszkanie paryskiej projektantki Isabelle Stanislas doskonale odzwierciedla styl jej projektów, które słyną z łączenia surowości materiałów z subtelnością form. Na poddaszu XVII-wiecznego budynku, z widokiem na ogrody Palais-Royal, Stanislas stworzyła przestrzeń łączącą elegancję z nowoczesnością, zachowując przy tym historyczny charakter wnętrza.

Stanislas, zwolenniczka minimalizmu, zrezygnowała z przepychu na rzecz poetyckiej prostoty. W jej apartamencie dominują naturalne materiały – beton, kamień i drewno, które nadają wnętrzu ciepły, przytulny charakter. Przestrzenie są jasne, z przewagą bieli, odcieni kredy i piasku, co doskonale współgra z oryginalnymi elementami wystroju z XVII wieku.

Każdy detal został starannie przemyślany, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę nowoczesności, nie naruszając jego historycznej wartości.

Jednym z najważniejszych punktów mieszkania jest salon, gdzie uwagę przyciąga ława banquette z lat 60. znaleziona na pchlim targu. Przed nią leży ręcznie tkany dywan z lnu i jedwabiu od JD Staron, na którym ustawiono stolik kawowy z drewna pokrytego lnem, wykonany przez Ateliers Gohard. Kominek z betonu, uformowany niczym origami, odbija się w lustrzanej instalacji autorstwa francuskiego studia rzemieślniczego Au Gré du Verre.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Podłogi zdobi kasetonowy parkiet z surowego dębu, charakterystyczny dla XVII wieku.

Trawertynowa kuchnia to autorski projekt Stanislas, zrealizowany przez Ateliers Gohard.

Do kameralnej sypialni projektantki prowadzą betonowe schody, których konstrukcję ukryto w ścianie. Neon autorstwa francuskiego artysty Daniela Firmana, którego dzieła Stanislas kolekcjonuje, dodaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. Pod schodami znajduje się natomiast zaprojektowana przez Stanislas kanapa obita kaszmirem Loro Piana.

Isabelle Stanislas

Isabelle Stanislas

Urodziła się w 1970 roku we Francji. Jest absolwentką prestiżowej École des Beaux-Arts, gdzie studiowała architekturę. Już w czasie studiów wraz z przyjaciółmi założyła kolektyw artystyczny, a w 2001 roku otworzyła pracownię pod własnym nazwiskiem

Jej projekty charakteryzują się elegancją, prostotą i dbałością o detale. Tworzy meble, butiki, domy i restauracje, współpracując z takimi markami jak Hermès, Cartier, Céline i Zadig et Voltaire. Jednym z jej ostatnich projektów była renowacja i przearanżowanie sali balowej w Pałacu Elizejskim.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: