Food Hall Browary łączy miłość do smaków, dobrego designu i muzyki

W industrialnym otoczeniu ceglanych murów Browarów Warszawskich powstał nowy punkt na gastronomicznej mapie Warszawy. Nowoczesny Food Hall to dzieło pracowni Noke Architects.

Echo Investment, znany ze spektakularnych realizacji właściciel Browarów Warszawskich, szukał projektanta, który nie tylko okiełzna trudną przestrzeń ceglanych kolebek, ale również pogodzi wymagania konserwatorskie z funkcjonalnością niezbędną do prowadzenia działalności gastronomicznej. 

– Lubimy tego typu, ambitne wyzwania, w których wszystkie rozwiązania muszą być uszyte na miarę – mówi Piotr Maciaszek, architekt i partner w Noke Architects.

Projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia przestrzeni, która wyróżniałaby się na tle istniejących już food courty’ów. – Zależało nam na spójnym charakterze całej przestrzeni, zachowaniu jej pierwotnej prostoty i konsekwencji w designie. Chcieliśmy uniknąć przeładowania i kakofonii stylistyk – dodaje Piotr Maciaszek.

W trzech ceglanych kolebkach, na powierzchni 1,5 tys. m kw. architekci rozmieścili 11 industrialnych konceptów gastronomicznych. Zaprojektowane na zasadzie otwartych kuchni zapraszają gości do podglądania kunsztu pracujących tu mistrzów gastronomii.

Projekt dopełnia prawdopodobnie największy drink bar w Warszawie z kamiennym blatem i dekoracyjnym kandelabrem z setek szklanych płytek.

Obok znajduje się kameralny wine bar z miedzianych okręgów. Całość domyka natomiast strefa relaksu ze specjalnie zaprojektowanymi lożami i ogromnym przeszkleniem zapewniającym widok na zielony dziedziniec. W przestrzeni nie zabrakło również strefy muzycznej ze sceną dla DJa. Wielofunkcyjność miejsca sprawia, że może ono służyć zarówno gościom szukającym miejsca na śniadanie, czy biznesową kawę, jak i tym, którzy lubią nocne życie i zabawę.

Food Hall Browary
Pomiędzy konceptami gastronomicznymi projektanci stworzyli kameralne strefy z indywidualnie zaprojektowanymi meblami z litego drewna. Część z nich została wpisana w konserwatorski charakter budynku.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!