Eat Darling Eat. Cukiernia łamiąca stereotypy

Odważne kolory, nowoczesne formy, graficzne wzory tworzące awangardowy efekt wizualny. Projekt wnętrz Eat Darling Eat przełamuje standardowe myślenie o projektowaniu cukierni.

Eat Darling Eat to cudownie słodki bar z deserami położony w ruchliwym centrum handlowym Fashion Walk w Hongkongu. Nowoczesne miejsce jest połączeniem kawiarni ze sklepem, w którym królują kultowe, lokalne desery – bułki ananasowe, tong sui i tarty jajeczne. Przestrzeń została zaprojektowana przez NC Design & Architecture (NCDA) – studio założone w Hongkongu przez Nelsona Chowa.

We środku widzimy mocną inspirację architektonicznym postmodernizmem – jego eksperymentalną i kreatywną naturą. Wprowadzono wiele zaskakujących i dość zabawnych elementów dekoracji, rzucających wyzwanie konwencjonalnym kształtom i kolorom. Przykładem może być chociażby forma taboretów inspirowanych donutem i żelkami, czy też główna lada przypominająca schody.

Wnętrze jest dwupoziomowe – dolna sala pozostaje otwarta, podczas gdy górna strefa została zamknięta w ramę i „oprawiona” w odbijające światło materiały i fluorescencyjne kolory. Żółte przyciemniane szkło oddziela dwa poziomy. Zachęca tym samym gości, aby rzucić okiem na górę do różowego salonu z odblaskowym sufitem i podłogą.

Cukiernia jest małym dziełem sztuki, kreującym wiele złudzeń optycznych – iluzoryczna przestrzeń wykorzystująca kolorowe geometrie i organiczne kształty. Trzeba przyznać, że projekt jest odważny, surrealistyczny i nietypowy.

Kawiarnia Eat Darling Eat jest obsługiwana przez Ming Fat, firmę będącą właścicielem wielu innych ciekawych restauracji w Hongkongu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design na słodko

Design na słodko

Londyn | 2 lutego 2022

Jak kaloryczne może być lastryko i jak smakuje betonowa kula? Sprawdzamy!

Type02 od Tylko. Przymierzasz, klikasz i masz!

Idealne dopasowanie

Warszawa | 26 września 2020

Te meble możesz dostosować do swoich potrzeb przez... aplikację!

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Harmonijna przestrzeń. Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment

W harmonii

Kraków | 19 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia biura Universal-Investment

Funkcjonalne miejsce pracy. Eko i stylowo

Bureaurama

Wenecja | 7 sierpnia 2020

Kolekcja Bureaurama powstała z myślą o dynamicznym miejscu pracy