Dźwiękoszczelne kafle [zdjęcia]

Szwedzka marka Baux kilak miesięcy temu wprowadziła do swojej oferty pochłaniające hałas panele ścienne. Teraz czas na geometryczne kafle.

Johan Ronnestam, Fredrik Franzon stworzyli Baux we współpracy z Jonasem Petterssonem, Johnem Löfgrenem i Petrusem Palmerem kilkanaście miesięcy temu. Teraz w ich ofercie znajdują się także dźwiękoszczelne płytki. Prócz tłumieniu hałasu, produkty są odporne na wilgoć i ogień. Dodatkowo, gdy spada temperatura, emitują nagromadzone wcześniej ciepło. Ponadto nie wydzielają pyłów i innych cząstek. Wpływa to dodatnio na ochronę środowiska, zresztą kafle wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów – wełny drzewnej, wody i cementu.

Za projekt odpowiada, również szwedzka, marka Form Us With Love. Płytki dostępne są w różnych kolorach i kształtach (m.in. kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt), co pozwala na dowolne kompozycje, dzięki czemu zyskujemy funkcjonalne, ale i piękne graficzne wzory. Przeznaczone do różnych przestrzeni – przemysłowych, publicznych oraz mieszkalnych.

Więcej na: www.baux.se

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wycisz się

Wycisz się

sztokholm | 14 lipca 2014

Zbiór sześciu wariantów paneli dźwiękochłonnych.