Drzwi harmonijkowe: zapomniane rozwiązanie wraca do łask

Dooor to pomysł młodego, włoskiego przedsiębiorcy Francesco Mascarucciego, który postanowił kreatywnie wykorzystać doświadczenie zdobyte w rodzinnym biznesie – firmie założonej w 1962 roku przez jego dziadka, a specjalizującej się w produkcji drzwi harmonijkowych.

Od dawna ten sposób dzielenia przestrzeni nie cieszy się tak wielką popularnością jak standardowe drzwi wewnętrzne czy drzwi przesuwne. Mascarucci udowadnia jednak, że drzwi harmonijkowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie nie zmieszczą się klasyczne drzwi. Jednocześnie pozwalają nam w łatwy i estetyczny sposób zarządzać przestrzenią. Drzwi te zachowują praktyczne i funkcjonalne przeznaczenie, jednocześnie stając się ciekawą dekoracją. W najnowszym projekcie marki, Dooor Industrial, estetyka dodatkowo spotyka się z bezpieczeństwem. Wykonane z myślą o producentach i wielkich halach, drzwi harmonijkowe wyróżniają się zastosowaniem ognioodpornych materiałów. Szwy są pokryte kevlarem i wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Więcej na: www.dooor.it

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania. Efekt? Zaskakujący

Wood Ribbon

Paryż | 25 sierpnia 2020

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania

Masquespacio prezentuje: Biuro jak ze snu

Biuro jak ze snu

Walencja | 6 sierpnia 2020

Retrofuturyzm w realizacji pracowni Masquespacio