Druga skóra pałacu Drechslera

Pałac Drechslera to wspaniały wpisany na listę UNESCO budynek. Znajdziemy go w Budapeszcie. Mało tego. Spędzimy w nim nawet noc, bo właśnie został zaadoptowany na hotel sieci Mariott. Zobaczcie te wnętrza!

Pałac Drechslera to 140-letni neorenesansowy budynek położony w centrum miasta przy Alei Andrassy’ego. Teraz zyskał nowe życie. Oferuje 151 przepięknych pokoi i jeszcze bardziej zjawiskową restaurację. Są też bar i spa.

Pałac Drechslera zaprojektowany został przez architektów –Ödöna Lechnera i Gyula Pártosa. Wcześniej był między innymi siedzibą Węgierskiego Instytutu Baletu. Po gruntownym remoncie według projektu studia Bowler James Brindley i Bánáti + Hartvig stał się turystyczną atrakcją samą w sobie.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Projektanci, inspirując się Budą i Pesztem postanowili kontynuować zabawne zestawienia także i w hotelowych wnętrzach. Spotykamy je na długich korytarzach, w apartamentach czy na krętych schodach. Wnętrza wypełnione są tym, co twarde i co miękkie, czernią i bielą, światłem i ciemnością

Projektanci sprytnie wykorzystali też lustra, aby stworzyć magiczne złudzenia.

Pokoje stały się… pokojami w pokojach, ponieważ zaprojektowano ja niczym „drugą skórę”, by nie ingerować w dawną strukturę chronionego Pałacu Drechslera.

Łóżka zdają się lewitować, detale z metalowej siatki są tam, gdzie się ich nikt nie spodziewa, a szafy nie dotykają ścian. Co więcej, nawiązując do szachów (tradycyjnej węgierskiej rozrywki) drzwi przypominają szachownicę właśnie. Motyw ten odnajdujemy też na podłodze w łazienkach.

W całym pałacu odnajdujemy też wspaniałe witraże, a także hollywoodzkie lustra z żarówkami w łazienkach oraz biżuteryjne oświetlenie na korytarzach.

Wrażenie robi całkowicie czarny apartament Extreme WOW lub całkowicie biały apartament WOW – każdy z barem, by przyjmować gości.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Restauracja z gigantyczną porcelaną w Domu Tysiąclecia Węgier

Duch Austro-Węgier

Budapeszt | 15 listopada 2020

Restauracja z gigantyczną porcelaną w Domu Tysiąclecia Węgier

Polskie wnętrza w stolicy Węgier [zdjęcia]

Polskie wnętrza

Budapeszt | 13 lipca 2016

Polacy zaprojektowali hotele w stolicy Węgier [zdjęcia]