Drewniana kostka

Architekci z pracowni Projekt Praga kolejny raz udowodnili, że obiekt może być zarówno funkcjonalny, jak i niezwykle oryginalny w formie. Studio zaproponowało wnętrza siedmiu mieszkań w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera w Lublinie.

Główną ideą było stworzenie projektów o mocnym charakterze, które wyróżniałyby się w ofercie lokali na wynajem. Architekci zrezygnowali ze standardowego podziału na pomieszczenia. W otwartą przestrzeń wstawiono kostkę kryjącą dodatkowe funkcje: służy jako kuchenka, wc, łazienka, szafa, biurko i półki. Dębowa konstrukcja jest najważniejszym akcentem w minimalistycznym mieszkaniu i pięknie koresponduje z dobraną roślinnością. W białych sypialniach większych apartamentów zaprojektowano wyłożone filcem podesty z zagłębionymi łóżkami i miejscem do siedzenia. Na ścianach pojawiły się dekoracje z polskiej serii plakatu turystycznego autorstwa Ryszarda Kai. Wykorzystano krzesła i taborety drewniane z fabryki Fameg, których toczone elementy nawiązują do detali drewnianych klatek schodowych. Projektanci zaproponowali również oryginalne formy kwietników, stolików, biurek i akcesoriów łazienkowych.

Więcej na: www.projektpraga.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: