Dom ze sztuką

Przepis na prawdziwy dom ze sztuką? Jasne barwy i maksymalna funkcjonalność. Taka idea przyświecała projektowi eleganckiego i funkcjonalnego 3-kondygnacyjnego szeregowca, zlokalizowanego we wschodniej części Poznania. 

– Piaskowe płytki, dębowy fornir, lniane zasłony oraz jasne tapicerki. Kontrastem dla tego zestawienia kolorystycznego są detale w postaci czarnych ram, takich jak balustrady, stelaż w sypialni, ramy luster oraz wieszaki, malowane na czarno wnęki okienne oraz kolorowe dodatki. – relacjonują projektanci ze studia Mili Młodzi Ludzie. 

We wnętrzu znajdują się także nietuzinkowe lampy oraz wspomniana kolekcja dzieł zbieranych przez inwestora. Oto prawdziwy dom ze sztuką. 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

W układzie funkcjonalnym parteru zaplanowano hol z garderobą, pomieszczenie gospodarcze, toaletę oraz przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią.

Trzon tego poziomu domu stanowią dwie zabudowy wykończone czarnym fornirem, jedna z nich łączy się z wykończonymi czarną żywicą schodami i balustradą z nieregularnych prostokątnych ram.

Na piętrze znajduje się główna sypialnia z garderobą i pokojem kąpielowym, pokój dziecięcy oraz pokój gościnny. Na poddaszu znalazł się gabinet z pokojem audio.

Dom ze sztuką_designalive

Kuchnia została zaprojektowana tak, aby zabudowa kojarzyła się bardziej z elegancką komodą niż z tradycyjnym ciągiem kuchennym, dlatego szafki zostały osadzone na wysokich nóżkach, a fronty wykończone cortenem.

Zamiast niskiego fartucha, cała ściana za kuchenną komodą wyłożona jest płytkami w tektonicznym układzie, w który wkomponowane zostało oświetlenie.

W sypialni, podobnie jak w innych strefach domu, połączono wiele funkcji – strefa nocna została wydzielona od kąpielowej stelażem z umywalką i telewizorem, a za wanną znajduje się garderoba z małą toaletką.

Kolorowym akcentem w sypialni jest kobaltowy zagłówek oraz geometryczne lampy.

Pokój dziecięcy został zaprojektowany bardzo uniwersalnie, aby dorastał wraz z dzieckiem. W pokoju znalazła się dębowa zabudowa łóżka z regałem na zabawki i książki oraz wymiennym wzorzystym zagłówkiem, z możliwością wysunięcia dodatkowego materaca dla gości. 

Dom ze sztuką_designalive

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak ze snów

Jak ze snów

Warszawa | 1 czerwca 2024

Oto projekty pokoi dziecięcych, które wyznaczają nowe standardy!

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio