Dobry design daje radość [zdjęcia]

Trochę zazdrościmy Holendrom. Choćby otwierających się co jakiś czas nowych salonów i showroomów, w których zawsze można znaleźć dobry design.

Ceniony kolektyw projektowy – Roderick Vos Studio otworzył nowy showroom w s’Hertogenbosch. Studio działające już do 1990 roku dobrze funkcjonuje w świadomości Holendrów. Powstało z inicjatywy Rodericka Vosa i jego życiowej i biznesowej partnerki, Claire Teeuwen. Od początku spoecjalizuje się w rozwiązaniach dla wnętrz oraz obiektów do ich wyposażenia. Lista współpracowników studia jest dość dluga, znajdziemy na niej m.in. marki Alessi, Driade czy Moooi. Studio zresztą regularnie operuje ikonicznymi obiektami, powstającymi u jej bliskich kooperantów.

Filozofia Roderick Vos Studio  jest prosta i zwięzła. – dobry projekt powinien być oczywisty – przyznają zgodnie jego założyciele. A to oznacza, że przedmiotem projektu nie powinny być żadne intelektualne wymagania, którymi wyjaśnialibyśmy ich koncepcję, funkcje i zastosowanie. Ponadto studio bardzo dba o to, by w jasny sposób oddzielać design od sztuki. W firmie od dawna starają się tworzyć rzeczy, których użytkownicy stają się po prostu szczęśliwi. Do dziś  Roderick Vos zachował dziecięcą ciekawość, wykorzystywaną nie tylko w czasie badań i eksperymentów z przedmiotem. To także poszukiwanie inspiracji w fabrykach i warsztatach, gdzie powstają jego projekty.

Nowy showroom powstał w ponad 100 letnim budynku i zajmuje dwie kondygnacje. Vos jest zdania, że współcześni projektanci muszą być bardziej uniwersalni, dlatego też stworzona przez niego przestrzeń spełnia te żądania. Głównym celem było jednak zniwelowanie granicy pomiędzy klientem a projektantem.

Więcej: www.roderickvos.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Ploop Zięty wśród aluminiowych ikon

Ploop ikoną

Mediolan | 9 maja 2015

Ploop Oskara Zięty na stałej wystawie w muzeum nauki i techniki.

Moooi. Marcel Wanders na dywaniku [zdjęcia]

Dywany Moooi

Mediolan | 20 kwietnia 2015

Kolekcję 48 dywanów zaprezentowała holenderska marka Moooi.

Cały ten Mendini

Włoska ikona

wrocław | 2 grudnia 2014

Pierwsza "polska" wystawa prac Mendiniego od dziś we Wrocławiu.

Powalająca wystawa Moooi [zdjęcia]

Kto dla kogo tłem

mediolan | 11 kwietnia 2014

Powalające zdjęcia Włocha Massimo Listri na wystawie Moooi.