Designerska podróż dookoła świata. Nowe kolekcje płytek Cerrad x La Mania Home

Warszawa | Tekst promocyjny

21 kwietnia 2022 | Design |

Otwierasz oczy – wita Cię kojąca, spokojna szarość Nowego Jorku. Orzeźwiający, poranny prysznic weźmiesz w otoczeniu brazylijskiego oceanu, złotej plaży i głębi ciemnych skał. Poranna kawa? Koniecznie w towarzystwie perfekcji zamkniętej w jasnych barwach Thassos lub wysmakowanej elegancji mediolańskich uliczek. Czy aby poczuć klimat danego miejsca, trzeba mieć bilet na samolot? Nie tym razem. W zachwycającą podróż dookoła świata zabiorą Cię nowe kolekcje płytek Cerrad x La Mania Home.

Co łączy Nowy Jork, Thasoss, Maroko, Brazylię i Mediolan? Urzekają swoim pięknem, przyciągają oryginalnością, a do tego stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. To jedne z tych miejsc, w których rodzi się prawdziwa sztuka, świat podbija odważne spojrzenie na modę, muzykę czuć niemal każdym zmysłem, a kolory stają się jakby wyraźniejsze. A gdyby tak móc przenieść ich atmosferę do własnych domów i każdego poranka wyruszać w podróż od nowa? Dziś to nic trudnego.

Marki do projektowania podeszły łącząc wiele, z pozoru różnych, światów – modę, design, architekturę, otaczającą przyrodę oraz emocje, które budzą wybrane miejsca. O płytkach nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.
 

Jabłko każdemu smakuje inaczej

Nowy Jork – miasto kontrastów, eklektycznych estetyk, prawdziwa mieszanka stylów i charakterów. Wielkie Jabłko każdemu smakuje inaczej, a to sprawia, że każdy ma szansę poczuć się tu jak u siebie. To właśnie jego szarość, beż i biel, stanowiąca tło dla parkowej zieleni, połyskujących neonów i drapaczy chmur stała się inspiracją dla kolekcji Modern Concrete. Tak, jak w tej kulturalnej stolicy świata spotykają się różnorodne estetyki, tak zmienne struktury, przenikanie się stonowanych braw i niejednolita powierzchnia dają niczym nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sprawdzą się doskonale w nowoczesnym minimalizmie, nieco ascetycznych loftach oraz surowym nurcie industrialnym.

Cerrad x La Mania Home

Ponad 4000 kilometrów, które łączy, nie dzieli

Są jak dzień i noc, yin i yang – z pozoru różni je niemal wszystko, ale razem… tworzą prawdziwą harmonię barw, faktur i formatów. Kolekcja Marmo – wersja w odcieniach bieli przywodzi na myśl pałacowe wnętrze śródziemnomorskiej rezydencji, zaś wariant utrzymany w tonach głębokiej czerni budzi skojarzenia nocy zapadającej nad Saharą. Thassos i Morocco to nowoczesne i niebanalne spojrzenie na styl glamour, który efekt wow z łatwością zmienia w WOW. Połyskujące żyłki na powierzchni płyt dodają im dynamiki, zaś faktura pozwala na czarującą grę świateł, która pięknie rozświetli każdą aranżację – niezależnie, czy tworzymy wymarzoną kompozycję salonu, sypialni czy łazienki.

Cerrad x La Mania Home

Z wybiegów, z galerii sztuki

Mediolan – miasto, w którym moda spotyka sztukę i design, a twórczy klimat miesza się z orzeźwiającym zapachem włoskiej kawy. Szare uliczki oraz place tętnią energią, kreatywnością i temperamentem.

– Myśląc o kolekcji Ceppo Nuovo, chcieliśmy uchwycić, jak ważne dla kompozycji staje się doskonale dobrane tło. To ono wydobywa głębię i charakter każdego projektu, podkreślając atuty, uwypuklając niuanse, zwracając uwagę na detale – mówi Paweł Smolarek, chief product officer Cerrad.

Kolekcja została dostrzeżona przez międzynarodowe jury, zdobywając w tym roku prestiżową nagrodę Red Dot. – Jesteśmy niezmiernie dumni ze zdobycia tej wyjątkowej nagrody w jednym z największych i najważniejszych na świecie konkursów w branży projektowej – dodaje Smolarek.

Cerrad x La Mania Home

Wnętrze otulone żywiołami

W zabieganym świecie, który nawet na chwilę nie zwalnia tempa, szukamy wytchnienia we własnych czterech ścianach. Dom staje się ostoją, azylem spokoju, miejscem, w którym czas płynie nieco inaczej – niekiedy spokojnie, by dać nam odpocząć, innym razem szybko – dodając nam sił. W podróż po tak różnorodnych doznaniach zabiera Brasilian Quarzite – kolekcja, obok której nie sposób przejść obojętnie. Zamyka ona w sobie moc czterech żywiołów – równowagę ziemi, wolność powietrza, dynamizm ognia i harmonię wody. Niezwykle wyrazista, a zarazem pełna klasy i elegancji. Tak, jak Brazylię – można odkrywać ją całymi latami.

Tam, gdzie design spotyka jakość dzieje się prawdziwa, projektowa magia. Gotowi, by wyruszyć w niezapomnianą podróż po świecie kolekcji płytek Cerrad x La Mania Home?

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polskie wzornictwo docenione na świecie. Cerrad z nagrodami w konkursie A’ Design Award

Cerrad doceniony

Starachowice | 18 maja 2021

Polska marka z dwoma nagrodami w międzynarodowym konkursie A’ Design Award