Polecamy dobry design na Dzień Dziecka. To mogą być fajne prezenty!

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami i łatwo stracić głowę wśród ogromu propozycji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby prezent usatysfakcjonował zarówno rodziców jak i ich pociechy. Dziś przedstawiamy pomysły na prezenty proste, w duchu slow life i użyteczne.

zabawki_designalive (7)

Wooden Story

Zabawki tej marki są przyjazne, naturalne, ekologiczne a w dodatku od trzech pokoleń tworzone we wspaniałej scenerii Beskidów. Wykonywane są z certyfikowanego drewna a do nadania im koloru używane są naturalne barwniki z eko-certyfikatem. Przyjemne w dotyku wykończenie zapewniają oleje roślinne i wosk pszczeli. Tej wiosny marka Wooden Story zadbała nie tylko o radość najmłodszych. W ramach akcji „(Be)e your friend” do każdego pudełka z zabawkami dołączane są nasiona kwiatów do zasadzenia w ogródku lub na balkonie, aby stworzyć przestrzeń przyjazną dla pszczół. Piękny design z misją, to lubimy najbardziej!

Więcej na: www.woodenstory.pl/

zabawki_designalive (1)

Architekturki. Powojenne Budynki Warszawskie

Książeczka autorstwa Marleny Happach z ilustracjami Roberta Czajki jest spełnieniem marzeń o tym, by architektura rozbudzała wyobraźnię grą przestrzeni, materiałów, technik i kolorów – inspirowała dzieci tak, by w przyszłości potrafiły budować swoje marzenia. Architekturki kryją w swoim wnętrzu fascynującą opowieść o powojennych budynkach stolicy i ich twórcach, a Pirells Innovative z zespołem stworzyli ręcznie składane, misterne makiety budynków zrealizowane w technologii pop-up. Dzięki trójwymiarowi ze stron tej książki dosłownie wyskakują: muzea, biurowce, mosty, dworzec, stadion, banki, instytucje, by na pierwszym planie zaprezentować swoją urodę, pomysłowość, funkcjonalność, pochwalić się swoją historią.

Więcej na: www.1944.pl

zabawki_designalive (2)

Bonami

Aranżacja dziecięcego pokoju nie jest łatwym zadaniem. W końcu dzieci tak szybko rosną, a wraz z wiekiem zmieniają się też ich potrzeby. Gdy maluch śmiało stawia pierwsze kroki, warto kupić łóżeczko, z którego będzie mógł sam bezpiecznie wyjść. Zamiast tradycyjnego łóżka można też kupić model przypominający domek czy wigwam. Projektanci maki Adeko myśląc głównie o bezpieczeństwie najmłodszych stworzyli łóżeczko. Jego ramy znajdują się zalewie kilka centymetrów nad ziemią tak, aby ułatwić dziecku wspinanie się na łóżko oraz zapewnić wystarczającą przestrzeń do prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Więcej na: www.bonami.pl

zabawki_designalive (3)

Endo

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat populacja dzikich zwierząt na świecie zmniejszyła się blisko o 60%. Warto uświadamiać to dzieciom i kształtować w nich proekologiczną postawę już od najmłodszych lat. Endo pragnie zwrócić uwagę na gatunki zagrożone wyginięciem lub których populacja regularnie zmniejsza się na skutek działalności człowieka. Na jasnych, delikatnych, pastelowych tłach T-shirtów, znajdziecie prawdziwe portrety przedstawicieli zagrożonych gatunków. To linia nie dla zaangażowanych ekologów ratujących odważnie świat. Jest ona przede wszystkim dla dzieci, by rosły świadome zagrożeń ekologicznych i konieczności dbania o tych, którzy sami nie mogą wypowiedzieć się we własnej obronie.

Więcej na: www.endo.pl

zabawki_designalive (1) Dzień Dziecka

Ilusi

Ilusi powstało z fascynacji wnętrzami, pasji do tworzenia, dążenia do prostoty i oryginalności oraz chęci dawania szczęścia swoim odbiorcom. Wyjątkowa kolekcja mebli sensorycznych dla dzieci porusza zmysły – dosłownie. Seria Senso powstała, jako chęć udowodnienia, że meble mogą cieszyć unikatowym designem, który silnie oddziałuje na zmysły. Dlatego proces projektowania opierają na sensoryce, zapewniając najmłodszym użytkownikom bodźce i wrażenia dotykowe, których wcześniej nie mieli okazji doświadczać.

Więcej na: www.ilusi.eu

zabawki_designalive (5) Dzień Dziecka

Niemapa

Niemapa to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki. Poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęcają do aktywnego poznawania miasta. Choć Niemapa wygląda jak zwykły składany plan to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań. Na przykład rysowania, bazgrania i notowania – dzieci rysują rośliny z parku, projektują budynki czy piszą wierszyki o mieście. Wysmakowane ilustracje studia graficznego Ładne Halo czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka. Dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami z miasta ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej na: www.niemapa.pl

zabawki_designalive (4) Dzień Dziecka

Lamabo

W tym studio praca przenika się z wieloletnią pasją do rzeźby i wzornictwa. Dzięki temu każdy przedmiot opuszczający progi pracowni kreowany jest z sercem i zaangażowaniem. Wytwarzane ręcznie formy są realizacją misji, by łączyć zabawne i niecodzienne kształty z tradycyjnie postrzeganymi przedmiotami oraz by robić to w taki sposób, by zachowały one wszelkie właściwości użytkowe. Kto powiedział, że doniczka nie może mieć nóg i nosa, a po kubku nie mogą się wspinać miętowe misie?

Więcej na: www.lamaboceramics.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wspieraj polskie marki! Podpowiadamy co podarować pod choinkę

Świetne prezenty

Warszawa | 7 grudnia 2020

Wspieraj polskie marki! Oto gotowe propozycje gwiazdkowych prezentów

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania. Efekt? Zaskakujący

Wood Ribbon

Paryż | 25 sierpnia 2020

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania