Design inspirowany Japonią. Phormy z nowym projektem

W życiu codziennym projektantów niezwykle ważna jest inspiracja. Jej źródeł możemy doszukiwać się wszędzie – w podróżach, otoczeniu, kuchni, naturze. Max Kobiela, projektant marki Phormy tworząc najnowszą kolekcję Umami inspiracje czerpał wprost z kultury japońskiej. Dzięki temu powstała kolekcja komód, która zwraca uwagę strukturą, rodzajem drewna, ale też rzemieślniczym wykonaniem.

– Kultura japońska to dla mnie siła prostoty, umiłowanie czystej formy i konsekwentna logika – mówi Max Kobiela. – Estetyka japońska wynika wprost z przyjętej postawy wobec życia i staje się jej komplementarnym uzupełnieniem. Co istotne, pomimo inspiracji Japonią, projekt nie zamyka się tylko i wyłącznie na miłośników dalekowschodniej estetyki. Są ludzie dla których te meble są po prostu minimalistyczne, rzeźbiarskie lub wręcz industrialne.

Umami to trzy rodzaje drewna i cztery kolory podstaw dostępne w trzech rozmiarach, co w sumie daje 36 możliwych kombinacji materiałowo-kolorystycznych dostępnych na zamówienie.

Więcej na: www.phormy.com i www.good-inside.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Miękkość i lekkość ubrana w intrygujące moduły

Puffy

Bochnia | 19 marca 2019

Miękkość i lekkość ubrana w intrygujące moduły.