Do wyboru do koloru

Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski, absolwenci Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP, przekonują, że druk 3D jest najlepszym sposobem na to, aby projekt był zrównoważony i dostępny. W ramach założonej przez nich pracowni UAU project idą nawet o krok dalej, przenosząc produkcję do domów swoich klientów.

Oprócz warszawskiego ASP oboje kształcili się także na Escola Superior de Artes e Design w Porto. Po tym, jak w 2011 roku wystartowali z własnym projektem, ich styl szybko stał się rozpoznawalny i doceniony m.in. w konkursie A’Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz plebiscycie Must Have.

Ich prace prezentowano na wystawach nie tylko w Polsce, ale również w Nowym Yorku, Paryżu, Frankfurcie czy Eindhoven.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Projekty UAU project są produkowane na zamówienie i przeznaczone do drukowania w 3D z bioplastików roślinnych. W pełni nadają się do recyklingu i kompostowania w zakładach przemysłowych. Dzięki temu, że stosują proces wytwarzania przyrostowego, ich produkcja spełnia standardy zero waste, a każdy egzemplarz można spersonalizować za pomocą 100 kolorów do wyboru.

Oprócz własnego sklepu, projektanci otwierają się również na koncepcję angażowania klientów w proces twórczy. Kolekcja Layers jest na to najlepszym przykładem. Seria produktów codziennego użytku zaprojektowanych za pomocą stacjonarnych drukarek 3D pozwala na pobranie projektu oraz wydrukowanie go w zaciszu własnego domu.

Ceny za projekty UAU project zaczynają się od niecałych 200 zł. Za najdroższe obiekty w ich sklepie zapłacimy natomiast ponad 2000 zł.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ekspresyjne oblicze prostych form

Wydrukowane

warszaw | 2 sierpnia 2019

Ekspresyjne oblicze prostych form w obiektywie Pszemka Dzienisa.

Pierwsze krzesło wydrukowane z poliuretanu

The Soft Gradient

Nowy Jork | 22 maja 2015

Microstructures - krok w rozwoju cyfrowego tworzenia materiałów.

Elegancja w drukowaniu

Piękno druku

Nowy Jork | 9 lutego 2014

Kolekcja Machine Series to akcesoria stołowe wydrukowane w 3D.