Do wyboru do koloru

Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski, absolwenci Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP, przekonują, że druk 3D jest najlepszym sposobem na to, aby projekt był zrównoważony i dostępny. W ramach założonej przez nich pracowni UAU project idą nawet o krok dalej, przenosząc produkcję do domów swoich klientów.

Oprócz warszawskiego ASP oboje kształcili się także na Escola Superior de Artes e Design w Porto. Po tym, jak w 2011 roku wystartowali z własnym projektem, ich styl szybko stał się rozpoznawalny i doceniony m.in. w konkursie A’Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz plebiscycie Must Have.

Ich prace prezentowano na wystawach nie tylko w Polsce, ale również w Nowym Yorku, Paryżu, Frankfurcie czy Eindhoven.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Projekty UAU project są produkowane na zamówienie i przeznaczone do drukowania w 3D z bioplastików roślinnych. W pełni nadają się do recyklingu i kompostowania w zakładach przemysłowych. Dzięki temu, że stosują proces wytwarzania przyrostowego, ich produkcja spełnia standardy zero waste, a każdy egzemplarz można spersonalizować za pomocą 100 kolorów do wyboru.

Oprócz własnego sklepu, projektanci otwierają się również na koncepcję angażowania klientów w proces twórczy. Kolekcja Layers jest na to najlepszym przykładem. Seria produktów codziennego użytku zaprojektowanych za pomocą stacjonarnych drukarek 3D pozwala na pobranie projektu oraz wydrukowanie go w zaciszu własnego domu.

Ceny za projekty UAU project zaczynają się od niecałych 200 zł. Za najdroższe obiekty w ich sklepie zapłacimy natomiast ponad 2000 zł.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ekspresyjne oblicze prostych form

Wydrukowane

warszaw | 2 sierpnia 2019

Ekspresyjne oblicze prostych form w obiektywie Pszemka Dzienisa.

Pierwsze krzesło wydrukowane z poliuretanu

The Soft Gradient

Nowy Jork | 22 maja 2015

Microstructures - krok w rozwoju cyfrowego tworzenia materiałów.

Elegancja w drukowaniu

Piękno druku

Nowy Jork | 9 lutego 2014

Kolekcja Machine Series to akcesoria stołowe wydrukowane w 3D.