Czym zaskoczy nas Gdynia Design Days 2021?

Gdynia | Materiały promocyjne

21 czerwca 2021 | Wydarzenia |

W tym roku czeka nas wyjątkowa edycja Gdynia Design Days. Wszystko to z powodu kilku nowych propozycji. Festiwal rusza już 3 lipca, w Gdyni oraz online.

Hybrydowe wystawy

Jak stworzyć wystawy atrakcyjne i odporne na pandemiczne ograniczenia? Okazuje się, że jest to możliwe, a nowa forma może nieść ze sobą wiele pozytywnych wartości. Wszystkie wystawy Gdynia Design Days będzie można oglądać przez witryny. Większość z nich zlokalizowana jest w przestrzeni miasta, część w budynku PPNT. Każda została zaprojektowana tak, aby jej odbiór w tej formie był komfortowy. W ten sposób wystawy można obejrzeć przy okazji spaceru, czy wracając znad morza. To  bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych wystaw. Oglądane są na świeżym powietrzu, a lokalizacje rozsiane są na mapie Gdyni, co niweluje ryzyko gromadzenia się tłumów. Do wybranych punktów będzie można wejść z zachowaniem panujących obostrzeń. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wystawom będzie towarzyszyć wirtualny przewodnik. To idealne rozwiązanie dla dociekliwych i tych, którzy nie mogą odwiedzić Gdyni.

Gdynia Design Days

Spacery

Nowym punktem Gdynia Design Days są spacery kuratorskie. To uzupełnienie tegorocznych wystaw. Podczas spacerów będzie można bliżej przyjrzeć się wybranym projektom, uzupełnionym o komentarz kuratorki. W programie znalazł się także spacer, podczas którego uczestnicy będą trenować głębokie wyciszenie, relaks oraz wyzbycie się psychicznych i fizycznych obciążeń. To oferta idealnie skrojona na czasy, w których tak wiele osób potrzebuje wytchnienia. Co istotne, na spacery obowiązują zapisy ze względu na obostrzenia pandemiczne i konieczność zachowania limitu uczestników. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas poza domem.

Nowa strona internetowa, czyli nowe funkcjonalności

W tym roku ruszyła nowa strona Gdynia Design Days. To jednak nie tylko odmieniony wygląd, ale przede wszystkim nowe możliwości. Chcąc wziąć udział w wykładach lub Design talks Business Summit, należy stworzyć konto. To właśnie na stronie GDD dla zalogowanych uczestników będą dostępne wszystkie wydarzenia, w tym wykłady online. Co najważniejsze, strona daje możliwość zaplanowania festiwalu według własnych potrzeb poprzez dodawanie poszczególnych punktów z programu do swojego konta.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas wyzwań – wyzwań, które mogą motywować do działania. Nawet kryzysowe sytuacje mogą prowadzić do znalezienia nowych rozwiązań, które w innych warunkach by nie powstały.

Gdynia Design Days 

3–11 lipca 2021, pod hasłem „Solidarni”
Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

Gdynia Design Days

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: