Cztery premiery Noti na Łódź Design Festivalu

Łódź | ŁUKASZ POTOCKI

20 października 2015 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Sosa – Piotra Kuchcińskiego, Tulli – Tomka Rygalika, Nordic – Krystiana Kowalskiego i Rollo – Katarzyny Okińczyc, to cztery premiery, jakie pokazała na Łódź Design Festivalu marka Noti.

Tulli – siedziska zaprojektowane przez Tomka Rygalika wykorzystują technologię rotomouldingu. Sosa to rodzina siedzisk autorstwa Piotra Kuchcińskiego zwracająca szczególną uwagę na tkaninę. Rollo to dla odmiany pufy Katarzyny Okińczyc, których konstrukcja oparta jest na… piłce gimnastycznej. A krzesła Nordic Krystiana Kowalskiego można dowolnie „ubierać”.

Tulli
Nowoczesny fotel przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego jak i do wnętrz. Jest połączeniem tradycyjnej formy z innowacyjną technologią. Charakterystycznym elementem projektu są subtelnie rozchylone podłokietniki w dyskretny sposób odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku. Innowacyjność Tulli polega na precyzyjnie wymodelowanej, ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu (formowanie rotacyjne) z użyciem polietylenu. Fotel będzie dostępny w sprzedaży w listopadzie w szerokiej palecie kolorów.

TULLI_3

Nordic
Projekt czerpie inspiracje ze wzornictwa skandynawskiego. Wyraziste detale nadają współczesny wyraz prostej drewnianej formie. Nordic wyróżnia się charakterystyczną konstrukcją łączącą nogi krzesła, a nowatorski sposób osadzenia oparcia powstał w wyniku zaawansowanego technologicznie procesie obróbki drewna. Mebel występuję w różnych wersjach kolorystycznych wykończeń drewna, także fornirze lakierowanym oraz z tapicerowanym siedziskiem. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest możliwość ubrania mebla w specjalnie zaprojektowany pokrowiec.

nordic

Sosa
Modularny system miękkich sof wyróżniający się niezwykłymi, szlachetnymi proporcjami. Sosa może być naturalna, rustykalna, energetyczna, monochromatyczna, luksusowa… Mimo dużych gabarytów oraz zdecydowanych kształtów, Sosa sprawia wrażenie mebla bardzo lekkiego i delikatnego, wręcz lewitującego.

Sosa

Rollo
Siedzisko stworzone z odpowiednio ustabilizowanej, stabilnej piłki gimnastycznej „ubranej” w specjalnie zaprojektowany pokrowiec, którego wzór to mozaika wyplatanych paneli układająca się w charakterystyczny, niekończący się uśmiech. Projekt został stworzony na granicy dosłowności – patrząc na Rollo z 6 różnych stron możemy dostrzec 6 różnych grymasów twarzy poprzez subtelne, wyhaftowane na siedzisku oczy.

Rollo_3

Więcej na: www.noti.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Stary dom z nowym duchem

Stary dom z nowym duchem

Poznań | 5 lutego 2024

Dom Agnieszki i Piotra Kuchcińskich na poznańskim Grunwaldzie czaruje urokiem