Coffee Bench dobrze przyjęta w Mediolanie

Ławeczka kawowa, zaprojektowana przez poznańskie studio Beyond, podczas 50. Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – studio nawiązało kontakty handlowe i niewykluczone, że ich projekt już niedługo trafi do mieszkańców kilku europejskich krajów.

Ławeczka kawowa, zaprojektowana przez poznańskie studio Beyond, podczas 50. Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – studio nawiązało kontakty handlowe i niewykluczone, że ich projekt już niedługo trafi do mieszkańców kilku europejskich krajów.

Studio Beyond tworzą Karolina Tylka i Szymon Nawój. Dwójka poznańskich projektantów postarała się poszukać rozwiązań, dzięki którym można kreować relacje przestrzenne. A wszystko zaczęło się od wyjścia na kawę do ogrodu. – Uznaliśmy, że ta prosta czynność może regulować nasze poczucie przestrzeni i komfortu – przyznaje Karolina Tylka. Projekt studia Beyond opiera się na elementach obrotowych, siedziska i stołu. Można w zależności od potrzeb i nastrojów, ustawiać ich wielkość i zarazem ustalać pożądany dystans. – Jeśli wychodzimy tylko na kawę, nie potrzebujemy większej przestrzeni. Zmieniają się jednak potrzeby, gdy zdecydujemy się np. zabrać ze sobą gazety oraz laptopa – tłumaczy projektantka.

Obecna wersja Coffee Bench to efekt długich działań i obserwacji dwójki wielkopolskich projektantów. – Dbamy o bezpieczeństwo użytkowników, stąd przez długi czas pracowaliśmy by jak najlepiej przygotować ostateczną wersję naszego projektu. Coffee Bench odwiedzała już m.in. Interieur w Kortijk, gdzie jeden z gości imprezy, starszy pan, określił nasz projekt jako “tester intymności” – dodaje Karolina Tylka.

Modularna ławka studia Beyond może mieć rożne długości, od jednego do trzech metrów. I rzeczywiście w zależności od używanych modułów, można np. odgradzać się od otaczającego świata coraz dłuższym stołem. Ławka znajduje bowiem bardzo wszechstronne zastosowanie, może być wykonana z rożnych materiałów, w zależności od zainteresowań i potrzeb klientów.

Projekt cieszył się w Mediolanie dużym zainteresowaniem. Coffee Bench zainteresowani są Niemcy, Holendrzy, Anglicy czy Norwegowie. Być może projekt przemówi również do Francuzów oraz Włochów. Projektanci liczą również, że trafi do użytkowników w Polsce. To dlatego, że projekt Beyond może znaleźć zastosowanie zarówno w przestrzeniach domowych, gdy umieścimy go w ogrodzie, jak i przestrzeniach publicznych. Projektanci już budują sieć dystrybucji, a Coffee Bench trafia do produkcji. W zależności od modelu będzie kosztować od 1500 do 5000 euro.

Więcej na www.serwantka.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Najpierw przesunięte, teraz odwołane. Targi w Mediolanie nie odbędą się w tym roku

Targi odwołane

Mediolan | 27 marca 2020

Targi w Mediolanie nie odbędą się w tym roku

Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Wirus nieufności

Mediolan | 26 lutego 2020

Targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

58. edycja Salone del Mobile za nami

Potrafimy działać

Mediolan | 18 kwietnia 2019

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile [zdjęcia]

iSaloni 2019. Rok Leonarda da Vinci. Przewodnik po mediolańskim tygodniu designu

Rok Leonarda

Mediolan | 24 marca 2019

Mediolan oficjalnie Miastem Designu.

Rekordowy Mediolan [zdjęcia]

Znów rekord

mediolan | 13 maja 2018

57. iSaloni sukcesem pod względem frekwencji i jakości relacji handlowych.