Café Pomarańczarnia. Miejsce, gdzie możesz poczuć się jak w domu

– Projekt „Café Pomarańczarnia” ma w naszej pracowni długa i krętą historię. Aż jestem zdziwiony, że kawiarnia już działa – mówi Mikołaj Wierszyłłowski prowadzący w Poznaniu studio Wierszyłłowski i Projektanci.

Kawiarnia mieści się w eklektycznej kamienicy z początku XX wieku. Przemiana niewielkiego pomieszczenia w suterenie jest w rzeczywistości częścią większej przebudowy. W związku z tym prace prowadzono etapami a ich realizacja rozciągała się w czasie wraz z kolejnymi pomysłami.

Urządzając lokal chciano zapewnić gościom domową atmosferę stąd niska sofa, kawowe stoliki, imitujące część jadalną wyższe stoły z krzesłami oraz wyspa kuchenna pełniąca rolę baru. Wszystko to by zbudować swobodną atmosferę do spotkań mieszkańców sąsiednich kamienic. Elementem rzucającym się w oczy jest srebrny kasetonowy sufit – nawiązanie do styropianowych kasetonów często pojawiających się w mieszkaniach w okolicy. Ceramiczna okładzina niektórych ścian nawiązuje do oryginalnego wykończenia sieni klatki schodowej kamienicy oraz bramy przejazdowej.

Dzięki remontowi wejścia do kamienicy od podwórza, również lokatorzy dwóch sąsiednich budynków zaangażowali się w proces renowacji. Powstał projekt remontu piwnic i podwórza, które niebawem zostanie otwarte jako przestrzeń wspólna dla kilku kamienic i sąsiedniego hostelu.

Więcej na: www.wierszyllowski.com
www.cafe-pomaranczarnia.eatbu.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przestrzeń przyjazna rodzinie

Przyjazna przestrzeń

Warszawa | 21 kwietnia 2020

Miejsce do odpoczynku i zabawy od studia Wierszyłłowski i Projektanci

10-lecie Noti. Po pierwsze design!

10-lat Noti

Poznań | 8 lutego 2015

Jubileusz 10-lecia marki Noti na Arenie Design (17-20 lutego).

Arena znów rekordowa

Sexy and bastard

Poznań | 26 lutego 2014

Za nami już szósta edycja Areny Design w Poznaniu (18-21 lutego).

Le Monde – ?wiatowa premiera Noti

Włoch dla Noti

POZNAŃ | 14 lutego 2014

Noti współpracuje z zagranicznym projektanem.