Ocean doznań w wyjątkowej restauracji La Sastrería

Ceramika, z której słynie hiszpańska Walencja, stały się motywem przewodnim projektu restauracji, którą zrealizowała znana pracownia Masquespacio. La Sastrería w dzielnicy Canyamelar–Cabanyal pełna jest wzorów, które znajdziemy na płytkach pokrywających okoliczne elewacje. Wszystkie zaprojektowano przez Masquespacio i wykonane ręcznie, na zamówienie przez lokalnych rzemieślników.

Położona w nadmorskiej dzielnicy restauracja La Sastrería została podzielona na trzy części. W pierwszej znajdziemy bar, którego wystrój nawiązuje do miejscowej architektury i lokalnych zwyczajów, gdy w ciepłe dni sąsiedzi wychodzą z domów z krzesłami na ulicę i spotykają się na pogawędce. – Staraliśmy się odtworzyć tę atmosferę między innymi reinterpretując formę plastikowych krzeseł, powszechnie spotykanych w tej okolicy – mówi Ana Hernández, dyrektor kreatywna Masquespacio. W drugiej części znajduje się przestrzeń restauracyjna, gdzie spływająca z sufitu gigantyczna rzeźba złożona z ceramicznych elementów przypomina ogromną falę unoszącą się nad gośćmi i kierującą uwagę w stronę baru. Kolorystyka nawiązuje tutaj do bieli piasku i głębokich odcieni oceanu a specjalnie zaprojektowane krzesła nawiązują do rybackich kutrów. Wreszcie, za kuchnią, znajduje się część magazynowa imitująca targ rybny.

Menu lokalu to głównie ryby i owoce morza oraz nowe interpretacje lokalnych dań.

Więcej na: www.masquespacio.com
www.lasastreriavalencia.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Casa Valenciana

Casa Valenciana

Walencja | 23 godz. temu

Odwiedzamy dom założycieli hiszpańskiego studia Masquespacio

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!

Wazony i lustra inspirowane prehistorycznymi maskami z Kolumbii

Maski

Walencja | 10 sierpnia 2020

Hiszpańskie studio Masquespacio dla duńskiej firmy Lucie Kaas