Aze dla kapel ludowych

Kazimierz Dolny | MAN

21 sierpnia 2013 | Architektura | Design | Wydarzenia |

Scenografia dla Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych to jedna z najnowszych realizacji Aze Design. Konstrukcja powstała w Kazimierzu Dolnym, a wraz z projektantami pracowała ekipa ciesielska.

Festiwal ma długą tradycję, w tym roku odbył się po raz 47. – Zaproszeni do współpracy przez organizatora zaprojektowaliśmy na potrzeby festiwalu scenografię wykonaną z drewna – bazującą jedynie na prostych technikach ciesielskich.Całość wykonywała nam ekipa ciesielska z okolic Kazimierza Dolnego specjalizujących się w budownictwie drewnianym – przyznaje Artur Puszkarewicz z Aze Design.

Scenografia dla Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych to jedna z najnowszych realizacji Aze Design. Konstrukcja powstała w Kazimierzu Dolnym, a wraz z projektantami pracowała ekipa ciesielska.

Festiwal ma długą tradycję, w tym roku odbył się po raz 47. – Zaproszeni do współpracy przez organizatora zaprojektowaliśmy na potrzeby festiwalu scenografię wykonaną z drewna – bazującą jedynie na prostych technikach ciesielskich. Całość wykonywała nam ekipa ciesielska z okolic Kazimierza Dolnego specjalizujących się w budownictwie drewnianym – przyznaje Artur Puszkarewicz z Aze Design.

Geometryczna rozeta powstała z drewnianych elementów, które połączone zostały ze sobą jedynie za pomocą „zamków”. W ten sposób powstała samonośna forma. Jej inspiracje można znaleźć na każdym wiejskim bazarze, przyglądając się uważnie sposobom wykonania najprostszych wiejskich przedmiotów czy konstrukcji drewnianych budynków. – Pracowaliśmy z zawodowcami, którzy są mimo wszystko ludźmi w średnim wieku, jednak dowodzący ekipą jest „rasowym” cieślą w czwartym pokoleniu – dodaje Puszkarewicz.

Festiwal odbył się pod koniec czerwca, wystąpiło na nim ponad 1000 wykonawców. Oprócz scenografii Aze przygotowało także oprawę graficzną imprezy.

Więcej: www.azedesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wyzwolone projekty [zdjęcia]

Wyzwolone projekty

warszawa | 31 sierpnia 2014

Zrób sobie meble od polskich projektantów. Legalnie!