43-metry z widokiem na Odrę

Na wyspie, a jednak w samym centrum miasta. Wrocławska Kępa Mieszczańska ma swój niepowtarzalny urok, zaś mieszkanie, które zaprojektowały tu architektki Ania Haudek i Joanna Major idealnie wpisuje się w klimat miejskich wakacji.

Nie bez powodu mowa tu o wakacjach – 43-metrowe mieszkanie z widokiem na Odrę zostało zaaranżowane z myślą o wynajmie.

Choć architektki wkroczyły w przestrzeń niedawno oddaną do użytku przez dewelopera, ich pierwszym krokiem w stronę zaplanowanej transformacji było wyburzenie większości ścianek działowych. Co ważne, współpraca z klientem miała w przypadku tej realizacji idealny przebieg. Projekt zrealizowano praktycznie bez zmian w stosunku zaproponowanej koncepcji architektek, przez co wszystkie etapy pracy przebiegały sprawnie i zgodnie z założonym planem.

Aby wprowadzić klarowny zarys podziału funkcji, jednocześnie nie ograniczając przestrzeni, strefę dzienną od sypialni oddziela przeszklenie ujęte w pomarańczowe profile. Intensywny kolor nie przytłacza jednak przestrzeni, a jedynie wprowadza ożywczy kontrast wobec stonowanej reszty aranżacji. Doskonale łączy się z nim granat kanapy w salonie oraz intensywny odcień niebieskiego kuchennych krzeseł. Ciekawym nawiązaniem do profili są również różowo-pomarańczowe przetarcia na pokrytym tynkiem betonie, które dostrzec możemy choćby na ścianie przy niewielkiej strefie biurowej.

Aby natomiast zapewnić odpowiednią funkcjonalność przestrzeni, wszystkie meble wykonano ze sklejki według indywidualnego projektu architektek.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Od chaosu do sukcesu

Od chaosu do sukcesu

Wrocław | 15 listopada 2022

Mieszanie we wrocławskiej kamienicy z XIX wieku przeszło niezwykłą metamorfozę

Nadodrzański sen

Nadodrzański sen

Wrocław | 1 października 2022

Zaglądamy do wrocławskiego mieszkania architektki wnętrz

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Florencja | 8 sierpnia 2022

Mieszkanie i biuro na 42 metrach. Tak mieszka i pracuje architektka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego