43-metry z widokiem na Odrę

Na wyspie, a jednak w samym centrum miasta. Wrocławska Kępa Mieszczańska ma swój niepowtarzalny urok, zaś mieszkanie, które zaprojektowały tu architektki Ania Haudek i Joanna Major idealnie wpisuje się w klimat miejskich wakacji.

Nie bez powodu mowa tu o wakacjach – 43-metrowe mieszkanie z widokiem na Odrę zostało zaaranżowane z myślą o wynajmie.

Choć architektki wkroczyły w przestrzeń niedawno oddaną do użytku przez dewelopera, ich pierwszym krokiem w stronę zaplanowanej transformacji było wyburzenie większości ścianek działowych. Co ważne, współpraca z klientem miała w przypadku tej realizacji idealny przebieg. Projekt zrealizowano praktycznie bez zmian w stosunku zaproponowanej koncepcji architektek, przez co wszystkie etapy pracy przebiegały sprawnie i zgodnie z założonym planem.

Aby wprowadzić klarowny zarys podziału funkcji, jednocześnie nie ograniczając przestrzeni, strefę dzienną od sypialni oddziela przeszklenie ujęte w pomarańczowe profile. Intensywny kolor nie przytłacza jednak przestrzeni, a jedynie wprowadza ożywczy kontrast wobec stonowanej reszty aranżacji. Doskonale łączy się z nim granat kanapy w salonie oraz intensywny odcień niebieskiego kuchennych krzeseł. Ciekawym nawiązaniem do profili są również różowo-pomarańczowe przetarcia na pokrytym tynkiem betonie, które dostrzec możemy choćby na ścianie przy niewielkiej strefie biurowej.

Aby natomiast zapewnić odpowiednią funkcjonalność przestrzeni, wszystkie meble wykonano ze sklejki według indywidualnego projektu architektek.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rewolucja na metrażach

Rewolucja na metrażach

Wrocław | 13 stycznia 2024

Zmniejszyli korytarz, przenieśli łazienkę i poprzestawiali ściany. Warto było!

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy

Mieszkanie jak sneakers

Mieszkanie jak sneakers

Wrocław | 11 października 2023

Inspirowali się... butem. Zobaczcie nowy projekt pracowni Na No Wo Architekci