Galaktyczna radość

Bezpieczeństwo podczas zabawy, dbałość o detale i ergonomiczne wyposażenie to to co wyróżnia krakowskie Akukuu na tle innych bawialni. Każde odwiedzające je dziecko może także liczyć na kosmiczne niespodzianki.

Ambicją twórców projektu było bowiem wykreowanie przestrzeni zaskakującej możliwościami zabawy i dodatkowo edukującej dzieci. Dlatego poszczególne strefy atrakcji urządzono na podobieństwo planet. Pozbawiony atmosfery Mars to doskonałe miejsce na skakanie na trampolinie, różowa Wenus jest idealnym miejscem na dziewczęce urodziny, pierścienie Saturna służą chłopcom za gokartowy tor wyścigowy, nie ma lepszego miejsca do odkrywania multimedialnych tajemnic niż zagadkowy Księżyc. Całość wyprawy zakończy szalony zjazd trampolinami prosto na planetę Ziemia.

Husarska Design Studio_akukuu_09

– Zaproszenie dzieci do podróży między planetami w naturalny sposób pokazuje wielką różnorodność atrakcji zgromadzonych na ponad 1000 m kw. powierzchni zlokalizowanej w krakowskim Solvay Parku – wyjaśnia Magdalena Paleczna, jedna z projektantek Akukuu.

Każda ze stref, jak i cała bawialnia posiada meble zaprojektowane 
w Husarska Design Studio. – Każdy mebel tworzyliśmy z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody. Chcieliśmy również jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Stąd lekkie, poręczne i sztaplujące się krzesełka, a także trójkątne modułowe stoliki, dające wiele możliwości swobodnej konfiguracji – opowiada Jadwiga Husarska-Sobina.

Zespół projektowy: Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna, Katarzyna Gierat, Klaudia Kasprzak, Alicja Kromka, Izabela Rachwał. Więcej na: www.husarska.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przedszkole w Żorach

Przedszkole w Żorach

Żory | 27 grudnia 2019

Budynek, dzięki któremu okolica zyskała całkowicie nowe oblicze

Paged w Mediolanie. Kierunek: biura

Nowości Pagedu

Mediolan | 13 kwietnia 2016

Dwadzieścia nowych wzorów Pagedu na iSaloni.

Przedszkole da się lubić

Mali Odkrywcy

Chróścice | 20 listopada 2014

Przedszkole przełamujące schematy.

Językowa planeta [zdjęcia]

Językowa planeta

Kościerzyna | 25 września 2014

Przedszkole i żłobek w wykonaniu Pracownia CGL.