Wydawnictwo Dwie Siostry najlepszym europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku

26 marca w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, Wydawnictwo Dwie Siostry ogłoszone zostało najlepszym europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku!

Premio BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publisher of the Year to najbardziej prestiżowa nagroda dla wydawców dziecięcych na świecie, przyznawana co roku najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata.

Wydawnictwo Dwie Siostry (Ewa Stiasny, Joanna Rzyska i Jadwiga Jędryas) istnieje od 12 lat. To niewielka warszawska oficyna dziecięca, znana czytelnikom jako wydawca m.in. „D.O.M.K.U.” „D.E.S.I.G.N.U”, „M.O.D.Y” i „S.Z.T.U.K.I”, „Map”, „Pszczół” i wielu innych bestsellerów literatury dla młodych czytelników. Książki Dwóch Sióstr święcą tryumfy nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40 krajach świata, gdzie ukazały się ich zagraniczne wydania. „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, przetłumaczone na blisko 30 języków i wydane w 40 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 mln egzemplarzy, stały się największym polskim międzynarodowym sukcesem wydawniczym ostatnich dziesięcioleci. – W naszym katalogu najlepsze tradycje łączą się z nowatorstwem: przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły i prace mistrzów polskiej ilustracji, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych artystów, wprowadzając na polski rynek pionierskie projekty książkowe – przekonują właścicielki wydawnictwa.

Ewa Stiasny, Joanna Rzyska i Jadwiga Jędryas w 2015 roku wyróżnione zostały w Design Alive Awards w kategorii Strateg przez czytelników DA „za traktowanie dzieci poważnie, a dorosłych z przymrużeniem oka. Za niezwykłe wyczucie w tegorocznym rozbudowaniu autorskiej oferty książek, z których chłonie się treść wyrażoną i słowem, i ilustracją”.

Więcej na: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Powiązane artykuły:

Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze

Czas na ogród

Warszawa | 5 maja 2016

„O.G.R.Ó.D. czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”.