„WSZYSTKO GRA”, JEST NAGRODA!

MM

28.2.2012

RZECZY

Wydana w listopadzie zeszłego roku książka "Wszystko gra" wydawnictwa Wytwórnia otrzymała Bologna Ragazzi Award - jedną z najważniejszych nagród, przyznawanych wydawcom książek. To nagroda porównywana do Oskara w świecie filmowym.

Konkurs od lat organizują Bolońskie Targi Książki dla Dzieci. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad tysiąc książek z 31 krajów, wśród nich także z Polski. Jury, które tworzą co roku specjaliści z różnych dziedzin, ocenia głównie walory graficzne i edytorskie publikacji.

Na tegorocznej edycji imprezy zostaną przyznane nagrody oraz wyróżnienia w pięciu kategoriach: Fiction, Non Fiction, Opera Prima (dla debiutantów, za odkrycie nowych talentów), New Horizons (sekcja krajów arabskich, Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki) i Digital (aplikacje). Książka opublikowana przez wydawnictwo Wytwórnia wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina otrzyma główną nagrodę w kategorii Non Fiction.

"Wszystko gra" jest pierwszą książką z edukacyjnej serii muzycznej. Wprowadza najmłodszego czytelnika w świat muzyków i instrumentów oraz relacji między nimi. Autorkami książki są Anna Czerwińska-Rydel (pisarka, autorka książek o tematyce muzycznej, ale także historycznej czy społecznej) i Marta Ignerska (specjalistka w grafice wydawniczej).

Wytwórnia istnieje od 2005 roku. Jest niewielkim wydawnictwem specjalizującym się w obrazkowej książce dla dzieci. Promuje najmłodsze pokolenie grafików polskich.

Obecna nagroda jest drugim znaczącym sukcesem Wytwórni ww włoskim konkursie. W 2008 główną nagrodę w kategorii Poezja zdobył tom wierszy Juliana Tuwima "Tuwim. Wiersze dla dzieci" w opracowaniu graficznym Anny Niemierko, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Gosi Gurowskiej, Agnieszki Kucharskiej-Zajkowskiej, Gosi Urbańskiej i Justyny Wróblewskiej.

Wręczenie nagród zaplanowano na 19 marca, w czasie bolońskich targów. Nagrody odbiorą wówczas również wydawnictwa m.in. z Belgii, Meksyku i Libanu.

Więcej: www.wytwornia.com, www.bolognachildrensbookfair.com

"Wszystko gra" jest pierwszą książką z edukacyjnej serii muzycznej. fot. Materiały prasowe

Autorkami książki są Anna Czerwińska-Rydel i Marta Ignerska. fot. Materiały prasowe

Książka została opublikowana przez wydawnictwo Wytwórnia wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. fot. Materiały prasowe