Kreatywni poszukiwani do stworzenia nowego, niezwykłego miejsca na mapie Warszawy

Warszawa | Tekst promocyjny

18 sierpnia 2020 | Miejsca | Wydarzenia |

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy ogłasza konkurs na najem lokalu użytkowego przeznaczonego do prowadzenia działalności… kreatywnej! Wymagania są proste: ma być twórczo i lokalnie. Interpretacja dowolna!

Usytuowany w samym sercu Warszawy lokal przy ulicy Marszałkowskiej 140 czeka na nowych właścicieli, którzy stworzą przestrzeń przyjazną twórcom i mieszkańcom. Okolica jest sprzyjająca – samo centrum Warszawy, pomiędzy Ogrodem Saskim a ul. Świętokrzyską, w niewielkiej odległości od metra.

W wizji Urzędu Miasta przyszłość lokalu nierozerwalnie związana będzie z branżą kreatywną rozumianą dwutorowo. W ramach prowadzonej działalności handlowej może to być showroom mody, salon wyposażenia wnętrz lub miejsce sprzedaży rękodzieła i rzemiosła; zaś w ramach działalności usługowej przewiduje się prowadzenie warsztatów, pracowni artystycznej (np. szycia ubioru lub projektowania biżuterii), warsztatów i szkoleń dla różnych grup wiekowych.

Organizatorom konkursu szczególnie zależy, aby nowe miejsce tętniło życiem.

Wysoko ocenianymi kryteriami będą działania edukacyjne promujące ideę zrównoważonej mody, produktów i usług lokalnych projektantów i wytwórców, oraz koncepcja organizacji wydarzeń, warsztatów i szkoleń.

Przestrzeń ma się stać miejscem promującym lokalność oraz wymianę doświadczeń zarówno pomiędzy twórcami, jak i mieszkańcami. Oferowany lokal obejmuje powierzchnię użytkową 123,12 metrów kwadratowych z wydzieloną, otwartą częścią o powierzchni około 70 metrów kwadratowych, której duże witryny zapewniają doskonałą widoczność na miasto, zaplecze sprzyjające pracy warsztatowej lub mogące służyć jako magazyn. Jest też niewielki pokój z przeznaczeniem biurowym oraz toaleta.

Lokal znajduje się budynku należącym do wspólnoty mieszkaniowej, zewnętrzna elewacja jest świeżo po renowacji, natomiast sam lokal wymaga odświeżenia i dostosowania do potrzeb działalności. Na szczegółowe pytania techniczne dotyczące lokalu chętnie odpowiedzą inspektorzy nadzoru. Można też umówić się.na oprowadzenie – w tym celu skontaktuj się z administratorem pod numerem: 22 66-00-138 lub 22 66 00 100.

Szczegółowe informacje o ofercie lokalu, ogłoszenie i regulamin konkursu, z którymi należy się zapoznać znajdują się na stronie.

Ofertę należy złożyć w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Szwoleżerów 5 w Kancelarii (parter – bezpośrednio przy wejściu do budynku ZGN) w godzinach pracy ZGN (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00).

Ofertę należy złożyć zgodnie z wymaganymi opisanymi w ogłoszeniu i regulaminie w zamkniętej kopercie dużego formatu ostemplowanej lub podpisanej w miejscach zaklejenia. Na kopercie należy umieścić napis „Oferta”, nazwę oferenta oraz adres i powierzchnię lokalu, którego oferta dotyczy (np. „Oferta”, Jan Kowalski, ul. Marszałkowska 140 pow. 123,12 m2).

Każdy uczestnik konkursu może złożyć jedną ofertę w ramach konkursu na najem danego lokalu.

Pakiety informacyjne o konkursie można uzyskać na stronie internetowej www.zgn.waw.pl oraz www.srodmiescie.warszawa.pl. Wszelkie pytania dotyczące procedury konkursowej należy kierować drogą korespondencji elektronicznej na adres lu@zgn.waw.pl lub telefonicznie pod nr tel. 22 33-66-165, 22 33-66-164, 22 33-66-185, 22 33-66-124 (z uwagi na obostrzenia związane z epidemią informacje nie są udzielane w drodze kontaktów osobistych).

Link do konkursu tutaj

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mazda promuje najlepszych! Wystartowała nowa edycja konkursu dla młodych projektantów

Myśl nieszablonowo

Warszawa | 15 lipca 2020

Mazda Design Experience. Wystartowała nowa edycja konkursu dla projektantów

Polish Graphic Design Awards. Znamy wyniki! Poznajcie prace najlepszych grafików

PGDAwards 2020

Warszawa | 2 lipca 2020

Polish Graphic Design Awards – znamy wyniki!