WSZYSTKIE WCIELENIA MARKA CECUŁY

MAK

KIELCE 18.4.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY STYL ŻYCIA WYDARZENIA

W Galerii BWA w Kielcach można oglądać retrospektywę Marka Cecuły oraz pierwsze efekty pracy Ćmielów Design Studio. To pierwsza w Polsce prezentacja działalności nowego studia.

Wydarzenie w Kielcach to właściwie podwójna wystawa. Jej pierwsza część, zatytułowana "Etapy" to retrospektywne spojrzenie na twórczość Marka Cecuły, znanego na całym świecie artysty ceramika. Zostały na niej zaprezentowane prace pokazywane po raz pierwszy w Kielcach - rodzinnym mieście Cecuły, a pochodzące z okresu działania studia ceramicznego w nowojorskim Soho w latach 1980-2002.

W drugiej części wystawy - "Interpretacje przemysłowe" można zobaczyć efekty działalności Ćmielów Design Studio, które od początku 2013 r. tworzą Zakłady Porcelany "Ćmielów" i Modus Design. - Ćmielów Design Studio to założenie o charakterze projektowym, produkcyjnym i edukacyjnym. Dąży do stworzenia innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami a przedsiębiorcami, ukazując, jak ważną rolę odgrywają obecnie designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego - informują jego założyciele.

W Ćmielów Design Studio powstają przede wszystkim produkty użytkowe: współczesna polska porcelana o dobrym wzornictwie. Praca artystów w przemyśle zwykle wykracza poza zwyczajną produkcję, dlatego "Interpretacje przemysłowe" to wyraz artystycznych działań na polu przemysłu, eksperymentów z formą i dekoracją. W tej części jest prezentowane współczesne wzornictwo ceramiczne oraz artystyczne interpretacje tradycyjnej ćmielowskiej porcelany.

Wystawa w Galerii "Piwnice" (Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, ul. Leśna 7) potrwa do 5 maja.

Więcej: www.bwakielce.art.pl, www.modusdesign.com, www.ceculamarek.com

Touch of Blue. fot. Materiały prasowe

Pieprzniczka. fot. Materiały prasowe

Beauty of imperfection. fot. Materiały prasowe

Spanish Lace. fot. Materiały prasowe