WELLDONE. OWCA NA STÓŁ

MAC

CIESZYN 24.12.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY

Pozornie mogłoby się wydawać, że zwyczajne podstawki pod kubki i szklanki na blaty i stoły nie wzbudzają już większych emocji. Chyba że do akcji wkracza owca, i to nie zwyczajna. To Podkładowca, jeden z najnowszych produktów marki WellDone Dobre Rzeczy. Można ją już kupować.

Ten niezwykły zestaw powstał w Cieszynie, stworzony przez markę specjalizującą w designie społecznie zaangażowanym - produkuje go Fundację Być Razem. Projekt Podkładowcy stworzyła Aleksandra Michałowska, która wygrała konkurs na produkt, zorganizowany przez markę.

Podkładowca jest bardzo funkcjonalnym i przydatnym przedmiotem, zarówno w domu, jak i biurze. Podkładki zostały wykonane z filcu, nierozstawione jednak mogą "przebywać" na drewnianej konstrukcji - wtedy właśnie przyjmują symboliczną postać owcy. Podkładki chronią blaty stołów czy biurek przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, czyli "dolegliwością", z którą tak często spotykamy się w czasie przerwy na "małą czarną".
Projekt jest oryginalny, nieskomplikowany technologicznie, a zarazem ekologiczny. Co więcej, jego siła drzemie także w łatwości produkcji i dzięki temu można bez większych problemów produkować go w przedsiębiorstwie społecznym.

Podkładowca już zdobywa popularność - w tym roku projekt otrzymał pierwszą nagrodę w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zaprojektuj Dobrą Rzecz ". Jest też bardzo dobrze przyjmowana i chętnie kupowana wszędzie tam, gdzie się pojawi. Ostatnio cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas designSUPERMARKET w Pradze. Wszyscy ci, którzy mieli już okazję przyjrzeć się jej bliżej podkreślają, że jest dowcipna, wzbudza dobre emocje, wywołuje pozytywne skojarzenia.

Podkładowca kosztuje 49 zł. Można ją kupić na: www.welldone.co

Podkładowca - nowy produkt marki WellDone Dobre Rzeczy. fot. Materiały prasowe

Ten zestaw podkładek jest bardzo funkcjonalnym i przydatnym przedmiotem, zarówno w domu jak i biurze. fot. Materiały prasowe