UNIKATY SPRAWIAJĄCE RADOŚĆ 


MAC

1.3.2012

RZECZY

Swoje produkty chcą tworzyć z charakterem. I przy tym budować unikalny klimat. Studio Plant & Moss potrafi przygotować niekonwencjonalne przedmioty wyposażenia wnętrz.

Na ostatniej edycji London Design Festival zainteresował nas dozownik taśmy klejącej, powstały z betonu oraz elementów wykonanych z metali szlachetnych. Od razu zapragnęliśmy go mieć na biurku. Niestety ten obiekt nie trafił jeszcze do produkcji i sprzedaży. Są jednak dostępne inne realizacje Anglików, jak choćby lampy oraz meble do domu jak i biura. Są wśród nich i krzesła stoły (wykonane z nieużywanej palety), drewniane ławeczko-krzesła (z zupełnie różnymi oparciami) oraz różnego typu lampy, wykonane z filtrów samochodowych czy starych wędek.

Studio Plant & Moss powstało 3 lata temu, założyli je dwaj projektanci o imieniu James, a ich nazwiska utworzyły nazwę studia. Od początku zapragnęli, aby tworzone w studiu przedmioty były połączeniem współczesnych technik i rzemiosła z klasycznymi materiałami. - Chcemy sprawiać, by użytkownicy naszych przedmiotów wyróżniali się z tłumu, a korzystanie z naszych przedmiotów było źródłem długotrwałej przyjemności - deklarują projektanci.

Projektują i produkują przedmioty w limitowanych edycjach, korzystają z pomocy rzemieślników. Za produkty studia zapłacimy od kilkudziesięciu do kilku tysięcy funtów.

Więcej: www.plantandmoss.com

Dozownik taśmy klejącej, powstały z betonu oraz elementów wykonanych z metali szlachetnych, jest wciąż prototypem. fot. Wojciech Trzcionka

Dozownik taśmy klejącej został ręcznie wykonany, składa się z zaledwie kilku elementów. fot. Wojciech Trzcionka

Drewniane ławeczko-krzesła są już w sprzedaży. fot. Materiały prasowe

Stół-paleta duetu Plant & Moss. fot. Materiały prasowe