Unikaty sprawiające radość 


| MAC

1 marca 2012 | Rzeczy

Swoje produkty chcą tworzyć z charakterem. I przy tym budować unikalny klimat. Studio Plant & Moss potrafi przygotować niekonwencjonalne przedmioty wyposażenia wnętrz.

Swoje produkty chcą tworzyć z charakterem. I przy tym budować unikalny klimat. Studio Plant & Moss potrafi przygotować niekonwencjonalne przedmioty wyposażenia wnętrz.

Na ostatniej edycji London Design Festival zainteresował nas dozownik taśmy klejącej, powstały z betonu oraz elementów wykonanych z metali szlachetnych. Od razu zapragnęliśmy go mieć na biurku. Niestety ten obiekt nie trafił jeszcze do produkcji i sprzedaży. Są jednak dostępne inne realizacje Anglików, jak choćby lampy oraz meble do domu jak i biura. Są wśród nich i krzesła stoły (wykonane z nieużywanej palety), drewniane ławeczko-krzesła (z zupełnie różnymi oparciami) oraz różnego typu lampy, wykonane z filtrów samochodowych czy starych wędek.

Studio Plant & Moss powstało 3 lata temu, założyli je dwaj projektanci o imieniu James, a ich nazwiska utworzyły nazwę studia. Od początku zapragnęli, aby tworzone w studiu przedmioty były połączeniem współczesnych technik i rzemiosła z klasycznymi materiałami. – Chcemy sprawiać, by użytkownicy naszych przedmiotów wyróżniali się z tłumu, a korzystanie z naszych przedmiotów było źródłem długotrwałej przyjemności – deklarują projektanci.

Projektują i produkują przedmioty w limitowanych edycjach, korzystają z pomocy rzemieślników. Za produkty studia zapłacimy od kilkudziesięciu do kilku tysięcy funtów.

Więcej: www.plantandmoss.com

Powiązane artykuły:

Jeszcze stoliki, czy już rzeźby? Szklane krajobrazy Paula Cocksedge’a

Szklane krajobrazy

Londyn | 7 grudnia 2020

Kolekcjonerska kolekcja Paula Cocksedge'a. Bardziej meble czy rzeźby?

Polski wirtualny pawilon na London Design Festivalu

Żywe przedmioty

Londyn | 15 września 2020

Polski wirtualny pawilon na London Design Festivalu 2020

Dziedzictwo – dyrektorzy brytyjskich instytucji współpracują z projektantami

Dziedzictwo

Londyn | 19 września 2019

Liderzy londyńskich instytucji kultury współpracują z projektantami

Polski dotyk

Polski dotyk

Londyn | 26 września 2017

Wystawa „Textura. A Polish ToUch” podczas London Design Festivalu.

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.