ŚWIATŁO Z PRZETWORZENIA

MAR

POZNAŃ 21.8.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Idealna do industrialnych wnętrz - lampa Cumulus L. Ale czy mogłoby być inaczej, skoro powstała z przetworzenia przemysłowego materiału?

Lampę stworzyła grupa Artes Design, w której działają twórcy o różnych specjalnościach: Izabela Domicz i Anna Łabędzka-Klepacka (dizajnerzy) oraz Maciej Klepacki (konstruktor). - Zajmujemy się projektowaniem produktu oraz architekturą wnętrz. Na rynku funkcjonujemy również jako producent mebli i oświetlenia. W pracy inspirujemy się wieloma zagadnieniami, ale jednym z naszych ulubionych tematów jest światło oraz jego wpływ na materię. Fascynują nas rzeczy zwyczajne, które ożywione przez światło zyskują zupełnie nowy wyraz i wymiar. - Od początku naszej wspólnej działalności towarzyszy nam motto Charlesa Eamesa: uważamy, że dopiero spójne połączenie detali pozwala zaistnieć idei - przyznają.

Jedną z ich propozycji jest Cumulus L - lampa powstała z przetworzenia przemysłowego materiału na zupełnie inne zastosowanie. Prosty gest zaplecenia materiału (tworzywo PCV), tworzy dekoracyjną formę, która wygląda inaczej z każdej strony. - Cumulus L została przewidziana z akcentami w postaci kolorowych przewodów w oplocie - dodają jej twórcy.

Cumulus L daje bardzo ładne, równomierne światło. Ma także swoją siostrzaną, mniejszą formę - Cumulus S. Oba formaty lamp świetnie prezentują się w wieloelementowych kompozycjach.

Cumulus L kosztuje 790 zł, za Cumulus S zapłacimy 490 zł.

Więcej: www.artesdesign.pl

Cumulus L - lampa powstała z przetworzenia przemysłowego materiału na zupełnie inne zastosowanie. fot. Materiały prasowe

Lampę stworzyła grupa Artes Design. fot. Materiały prasowe

Prosty gest zaplecenia materiału (tworzywo PCV), tworzy dekoracyjną formę, która wygląda inaczej z każdej strony. fot. Materiały prasowe

Cumulus L daje bardzo ładne, równomierne światło. fot. Materiały prasowe