Światło z przetworzenia

Poznań | MAR

21 sierpnia 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy |

Idealna do industrialnych wnętrz – lampa Cumulus L. Ale czy mogłoby być inaczej, skoro powstała z przetworzenia przemysłowego materiału?

Idealna do industrialnych wnętrz – lampa Cumulus L. Ale czy mogłoby być inaczej, skoro powstała z przetworzenia przemysłowego materiału?

Lampę stworzyła grupa Artes Design, w której działają twórcy o różnych specjalnościach: Izabela Domicz i Anna Łabędzka-Klepacka (dizajnerzy) oraz Maciej Klepacki (konstruktor). – Zajmujemy się projektowaniem produktu oraz architekturą wnętrz. Na rynku funkcjonujemy również jako producent mebli i oświetlenia. W pracy inspirujemy się wieloma zagadnieniami, ale jednym z naszych ulubionych tematów jest światło oraz jego wpływ na materię. Fascynują nas rzeczy zwyczajne, które ożywione przez światło zyskują zupełnie nowy wyraz i wymiar. – Od początku naszej wspólnej działalności towarzyszy nam motto Charlesa Eamesa: uważamy, że dopiero spójne połączenie detali pozwala zaistnieć idei – przyznają.

Jedną z ich propozycji jest Cumulus L – lampa powstała z przetworzenia przemysłowego materiału na zupełnie inne zastosowanie. Prosty gest zaplecenia materiału (tworzywo PCV), tworzy dekoracyjną formę, która wygląda inaczej z każdej strony. – Cumulus L została przewidziana z akcentami w postaci kolorowych przewodów w oplocie – dodają jej twórcy.

Cumulus L daje bardzo ładne, równomierne światło. Ma także swoją siostrzaną, mniejszą formę – Cumulus S. Oba formaty lamp świetnie prezentują się w wieloelementowych kompozycjach.

Cumulus L kosztuje 790 zł, za Cumulus S zapłacimy 490 zł.

Więcej: www.artesdesign.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Lampka, którą sam sobie drukujesz

Neptune

Warszawa | 22 sierpnia 2018

Lampka, którą sam sobie drukujesz.

Piękne i ponadczasowe

Lampy Reflex

Warszawa | 30 maja 2017

Modne w PRL, modne dziś. Ponadczasowe.

Z miłości do słońca

Z miłości do słońca

Mediolan | 19 maja 2017

Amisol to najnowszy projekt Daniela Rybakkena dla włoskiej marki Luceplan.