ŚWIĄTECZNE ARANŻACJE

22.12.2019

ARCHITEKTURA LUDZIE

Annie Sloan stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych ekspertek w dziedzinie farb i kolorów na świecie. Przez ostatnie trzy dekady zrobiła prawdziwe zamieszanie w malowaniu dekoracyjnym, tworząc piękne i wygodne Chalk Paint™

Annie Sloan po ukończeniu uniwersytetu, w połowie lat 70, zajęła się malarstwem dekoracyjnym – między innymi tworzyła na zlecenie murale w domach. Gdy w 1987 roku napisała książkę pod tytułem "The Complete Book of Decorative Paint Techniques", nie spodziewała się, że jej miłość do profesjonalnego malarstwa wnętrzarskiego okaże się początkiem prawdziwej rewolucji. Jej debiut wydawniczy stał się niesłychanym sukcesem, a w branży projektowania wręcz lekturą obowiązkową.

Kilka lat później, prowadząc już własny sklep i studio, projektantka nie mogła znaleźć farby, która spełniłaby jej wymagania. Właśnie wtedy w 1990 roku, w oparciu o wiedzę na temat koloru, pigmentów i historii sztuki, Annie stworzyła farbę Chalk Paint™, która na zawsze zmieniła świat malowania mebli. Dzięki niej nie musimy gruntować i szlifować powierzchni drewnianych – farby są łatwe w użyciu, szybko schną oraz mają zastosowanie przy wielu różnych technikach malarskich, również na płytach MDF.

W okresie świątecznym Annie Sloan zaproponowała kilka ciekawych aranżacji, które powinny spodobać się wielbicielom zarówno minimalizmu, jak i rustykalnych klimatów.

swiateczne aranzacji_designalive - 26

swiateczne aranzacji_designalive - 25

swiateczne aranzacji_designalive - 37

– Biały tworzy złudzenie, że pomieszczenie jest lżejsze, jaśniejsze i większe. Choć dzięki swym optycznym właściwościom kolor jest praktyczny, to potrzeba warstwy tekstur i tonów, aby nadać mu głębię. Aby uzyskać bardziej zniuansowane wnętrze warto użyć nieoczywistych odcieni, od chłodnego do ciepłego, nigdy pojedynczej, czystej barwy – radzi artystka i ekspertka w dziedzinie kolorów Annie Sloan.

swiateczne aranzacji_designalive - 1

– Jeśli lubisz nowoczesny styl rustykalny, to zdecydowanie kolor dla Ciebie. Odzyskane drewno pomalowane na biało stworzy w Twoim domu cudownie przytulny klimat, a białe lub jasnoszare deski podłogowe będą kropką nad i aranżacji stylowego, skandynawskiego pomieszczenia – dodaje.

swiateczne aranzacji_designalive - 33

swiateczne aranzacji_designalive - 32

swiateczne aranzacji_designalive - 31

swiateczne aranzacji_designalive - 30

swiateczne aranzacji_designalive - 29

swiateczne aranzacji_designalive - 28

swiateczne aranzacji_designalive - 27

swiateczne aranzacji_designalive - 24

swiateczne aranzacji_designalive - 23

swiateczne aranzacji_designalive - 21

swiateczne aranzacji_designalive - 19

swiateczne aranzacji_designalive - 18

swiateczne aranzacji_designalive - 17

swiateczne aranzacji_designalive - 15

swiateczne aranzacji_designalive - 14

swiateczne aranzacji_designalive - 12

swiateczne aranzacji_designalive - 11

swiateczne aranzacji_designalive - 10

swiateczne aranzacji_designalive - 9

 

swiateczne aranzacji_designalive - 7

swiateczne aranzacji_designalive - 6

swiateczne aranzacji_designalive - 5

swiateczne aranzacji_designalive - 4

swiateczne aranzacji_designalive - 3