SŁOWAK WYSTRUGAŁ SOBIE PANTONA

MM

1.2.2011

RZECZY

Klasyczne krzesło Vernera Pantona już od dawna jest inspiracją dla kolejnych pokoleń projektantów. Ostatnio z klasykiem zmierzył się Słowak Peter Jakubik udowadniając, że niepowtarzalny model krzesła można zrobić sobie samemu.

Jakubik nawiązał do kultowego siedziska, jednak maksymalnie uprościł kreacyjną pracę nad swoim krzesłem, oddając się pracy rzeźbiarskiej. Wykorzystując pień drzewa, uruchomił piłę łańcuchową i przy jej pomocy wydrążył odpowiednie kontury. To ze strony Jakubika pewien rodzaj zachęty dla wszystkich tych, którzy lubią majsterkowanie i podejmowanie własnych artystycznych wyzwań: wystarczy przecież zaopatrzyć się w pień, włączyć piłę łańcuchową i wydobyć klasyczne kształty.

Swoje krzesło Jakubik nazwał "Hobby Panton", i zachęca wszystkich do powielania swojego pomysłu, podczas przygotowywania np. nowego wystroju ogrodu czy domków letniskowych. Meble Jakubika, o których projektant mówi "oryginalne kopie", są częścią projektu "Open Design", który realizuje przy wsparciu słowackiego ministerstwa kultury.

Hobby Panton to nie pierwszy koncepcyjny projekt Jakubika - Słowak działający w Comunistar designers stworzył też m.in. drewniany stojak na pióra "Pornstar", skórzaną, ręcznie wykonaną torbę "Widow", której jedno z zakończeń przyjmuje kształt buta na obcasie czy też stolik do sypialni pod nazwą "Maid".

Więcej: www.peter-jakubik.com

Kultowe krzesło Panton wykonane z drewna to jeden z najnowszych projektów Petera Jakubika. fot. ARC

"Pornstar" to drewniany stojak na pióro. fot. ARC

Skórzana torba na obcasie. fot. ARC