SKLEP WIDOCZNY JAK NA DŁONI

MAC

TOKIO 11.3.2013

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Cibone to japońska marka specjalizująca się w produktach wzbogacających nasze codzienne życie, od drobiazgów kuchennych poprzez ceramiczne cudeńka, książki aż po meble. Niedawno w Tokio otwarła swój flagowy sklep, który przeszedł pewną przemianę.

Cibone stworzyła swój nowy brand pod nazwą Today’s special, a jego reprezentacyjny sklep powstał w dzielnicy Jiyūgaoka. Przez ostatnie lata funkcjonował tu dom sprzedażowy, jednak właściciele podjęli decyzję o zmianie zarówno jego wyglądu, jak i samych wnętrz.

Projekt architektoniczny przygotowało studio Schemata Architects. Przede wszystkim usunięto poprzednią fasadę, a wejście do sklepu zrównano do poziomu ulicy. Teraz wnętrze sklepu jest już widoczne z oddali. W środku też nastąpiły zmiany - zniknęły przegrody, dzielące poszczególne segmenty, a całość projektu oparto na wykorzystaniu drewna oraz stali. Dzięki temu sklep zyskał otwarte i przestronne wnętrza i został wyposażony w wiele przesuwnych elementów, jak choćby ekspozytory.

Dużą rolę w aranżacji przestrzeni odgrywają rośliny, które już z perspektywy ulicy "zapraszają" do odwiedzenia wnętrz.

Powierzchnia użytkowa sklepu to obecnie ponad 500 metrów kwadratowych.

Więcej: www.schemata.jp, www.cibone.com

Flagowy sklep marki Cibone, otwarty niedawno w Tokio. fot. Materiały prasowe

Projekt architektoniczny przygotowało studio Schemata Architects. fot. Materiały prasowe

Cibone stworzyła swój nowy brand pod nazwą Today’s special, a jego reprezentacyjny sklep powstał w dzielnicy Jiyūgaoka. fot. Materiały prasowe