SKLEP.DESIGNALIVE.PL: HOKER ONE JAK IKONA

TEKST PROMOCYJNY, MAC

28.9.2011

RZECZY

Gdy wzięty projektant bierze na swój warsztat ikonę i postanawia kontynuować jej ideę, choć w innej, zmienionej formie, miłośnicy dobrze zaprojektowanych przedmiotów czują lekki dreszczyk. Tak kilka lat temu stało się z krzesłem Magis One Chair, z którym zmierzył się Konstantin Grcic. I stworzył z jego inspiracji hoker One, obecnie jeden z najlepiej sprzedających się hokerów na świecie. Można go kupić również w na Sklep.DesignAlive.pl.

Krzesło pojawiło się na rynku w 2003 roku i wywołało sporo zamieszania nie tylko wśród projektantów, lecz również producentów i klientów. Urzekła wtedy nie tylko jego futurystyczna forma i użyty materiał (aluminium), ale również ogromna wytrzymałość – krzesło doskonale sprawdzało się nie tylko w pomieszczeniach ale także w przestrzeniach otwartych.

Po kilku latach do pomysłu powrócił Grcic, tworząc stołek barowy One, a tym samym powiększając całą kolekcję Magis. Hoker One wyprodukowano z aluminium wzmocnionego dodatkiem stopowym tytanu. Dzięki zastosowanej technologii wzmocnienia hoker jest bardzo odporny choćby na rozmaite działania mechaniczne. A mimo to w jego wyglądzie zwraca uwagę delikatność i koronkowość projektu. Bo hoker One to przede wszystkim geometryczna konstrukcja, którą tworzą bryły trójkątów i czworoboków. Elementy nie są jednak ze sobą łączone, powstają jako jeden precyzyjny odlew. Stołek One jest produkowany w kilku kolorach: czarnym, białym, czerwonym i jako polerowane aluminium.

Stołek kosztuje 1269 zł.

Kupuj na: www.Sklep.DesignAlive.pl

Jeden z najlepiej sprzedających się hokerów na świecie. fot. Materiały prasowe

Za stołek barowy One zapłacimy 1269 zł. fot. Materiały prasowe