SKANDYNAWSKI DESIGN W POLSCE

TEKST SPONSOROWANY

POZNAŃ 28.11.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY

Od lat Skandynawia kojarzy się nam z piękną i dziką naturą, spokojnymi i uśmiechniętymi ludźmi, ciepłym światłem świec, chłodnym klimatem oraz Wikingami. Ale Skandynawia to również, a może przede wszystkim, kolebka światowego designu - i to bardzo charakterystycznego designu.

Wszystkie projekty sprowadzają się do kilku prostych zasad: piękno, funkcjonalność, prostota oraz materiały najwyższej jakości. Doskonałość filozofii skandynawskiego designu znajduje odzwierciedlenie w ogromnej liczbie międzynarodowych nagród takich jak: Red Dot Award, Formland, IF Design Award, Design Plus, Good Design Award, które od lat przyznawane są skandynawskim projektom.

A jedną z najsłynniejszych designerskich firm wyposażenia wnętrz jest marka Stelton.

Jej korzenie sięgają aż lat 60., kiedy to produkując stalową zastawę stołową, firma stała się znana tak w całej Skandynawii, jak i na świecie. Jednak jej prawdziwy rozwój, jako marki designerskiej, nastąpił w latach 70, kiedy to najsłynniejszy duński architekt i projektant Arne Jacobsen, postanowił pomóc swojemu zięciowi Peterowi Holmbladowi, ówczesnemu dyrektorowi Stelton.

Holmblad wierzył, że tylko dzięki nowym i innowacyjnym projektom firma stanie się inna niż wszystkie i odniesie wielki sukces. Niestety, Holmblad był dobrym menadżerem z wielką wizją, natomiast fatalnym projektantem. Kiedy pokazał swoje pomysły teściowi Arne Jacobsenowi, ten stwierdził, że są absolutnie beznadziejne. Postanowił sam zaprojektować nową linię - tak powstałą słynna gama produktów Cylinda-Line, która w roku 1967 zdobyła prestiżową nagrodę ID Prize.

I tak narodziła się jedna z najłatwiej rozpoznawalnych marek na świecie - Stelton. Jej ambicją jest bycie najbardziej innowacyjną, ustanawiającą nowe trendy marką wyposażenia domu, która ma być pierwszym wyborem dla wszystkich tych, którzy aktywnie poszukują dobrego wzornictwa i dla której pracować będą chcieli tylko najlepsi projektanci na świecie.

Zachęcam Państwa gorąco do odwiedzenia naszej strony internetowej www.gift.rodantv.pl oraz do odwiedzenia nas na Facebooku - znajdziecie tam Państwo wiele pięknych zdjęć, ciekawe informacje oraz inspirujące filmiki - a wszystko w klimacie skandynawskiego designu.

Więcej na: www.gift.rodantv.pl i www.facebook.com/RodanSkandynawskiDesign

OLGA ROGOZIŃSKA