SIOSTRO, KACZKĘ!

MAC

21.2.2011

RZECZY

Londyński projektant Roger Arquer powiedział "dość!" klasycznym i mało efektownym lejkom. Postanowił także rozwiązać problem dotyczący wszelkiego nalewania, przysypywania, przemieszczania domowych ingrediencji z większych pojemników do naczyń.

I wymyślił serię plastikowych kaczek. Całą jego kolekcję "Funnel Friends" tworzą trzy naczynia, które dają użytkownikom nieograniczone możliwości. Nie ma znaczenia, czy mamy do przelania większą czy mniejszą ilość cieczy, przesypania płatków śniadaniowych czy też uzupełnienia pojemników ze zbożem.

Każda z kaczek ma inny rozmiar, i każda może służyć przenoszeniu innych rodzajów substancji. Najmniejsza z nich dobrze sprawdza się np. w nalewaniu wina do kieliszków czy też wypełniania pojemników z pieprzem czy solą. Nieco większy rodzaj „kaczek” można wykorzystywać w napełnianiu pojemników z cukrem bądź zbożami, natomiast największa "kaczka" służy przenoszeniu większej ilości np. płynów. Cały sekret tkwi w dowolnej ilości produktów, które nabieramy do kaczki a następnie, korzystając z "dziubka", umieszczamy w miejscu przeznaczenia.

Dzięki trzem różnym rozmiarom "kaczek" odpada też problem z przechowywaniem kompletu - są tak skonstruowane, że większa pochłania te mniejsze.

"Funnel Friends" są produkowane w kolorze białym, wytwarza je holenderska firma Royal VKB. Będzie je można kupować od marca tego roku, za komplet zapłacimy ok. 30 euro.

Więcej: www.royalvkb.com

Kolekcję "Funnel Friends" tworzą trzy naczynia, które dają użytkownikom nieograniczone możliwości. fot. ARC

Każda z kaczek ma inny rozmiar, i każda może służyć przenoszeniu innych rodzajów substancji. fot. ARC

"Funnel Friends" są produkowane w kolorze białym, wytwarza je holenderska firma Royal VKB. fot. ARC