SHOWROOM PAGEDU OTWARTY!

TEKST PROMOCYJNY

WARSZAWA 21.2.2018

DESIGN MIEJSCA

9 lutego odbyło się otwarcie pierwszego showroomu marki Paged przy ulicy Grochowskiej 306/308 w Warszawie. Goście wydarzenia świętowali w rytmach warszawskich melodii, granych na przedwojennym Grochowie. Były tańce i coś na ząb, szampańska atmosfera i rozmowy do rana. A wszystko to na tle mebli marki Paged, które w showroomie można już zobaczyć, dotknąć i utwierdzić się w ich jakości.

Historia fabryk należących do Pagedu zaczęła się w XIX wieku od produkcji thonetowskich siedzisk z gięciny bukowej. W ciągu dziesięcioleci krzesła zajęły ważną pozycje w ofercie firmy. Dziś dwie z fabryk firmy – w Sędziszowie Małopolskim i Jasienicy – są w stanie wyprodukować miesięcznie ponad 35 tys. egzemplarzy tego podstawowego mebla.

Na przestrzeni lat zmieniała się stylistyka i formy krzeseł. Za ich kształt odpowiedzialni byli znani projektanci. Marian Sigmund stworzył ikoniczny projekt Sig, a spod ręki Jadwigi Husarskiej wyszły modele takie jak X Chair, Polonia, czy Swing. Dziś Paged oferuje niemal 200 różnych modeli, przeznaczonych zarówno do mieszkań prywatnych, jak i do przestrzeni publicznych. Za ich projekty odpowiadają uznani projektanci jak Tomek Rygalik oraz reprezentujący najmłodsze pokolenie dizajnerów: Nikodem Szpunar, Agnieszka Pikus i Jan Lewczuk.

Showroom Pagedu w Warszawie czynny jest codziennie. Więcej na: www.pagedmeble.pl