Polska wystawa na Milan Design Week w 2015 roku była finansowana przez Instytut Adama Mickiewicza.

SĄ PIENIĄDZE, WIĘC WYSTAWIAJMY SIĘ!

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

WARSZAWA 12.2.2016

DESIGN WYDARZENIA

Instytut Adama Mickiewicza już po raz trzeci ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach i festiwalach designu na świecie. Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym projektantem, czy dopiero zaczynasz swoją karierę w designie, pokaż światu co masz do zaoferowania i wystaw się! Na zgłoszenia IAM czeka do 29 lutego 2016 roku.

W 2014 roku Instytut Adama Mickiewicza uruchomił program „Wystawiajmy się!”. Projekt skierowany jest do polskich dizajnerów, którzy pragną zaprezentować swoje prace międzynarodowej publiczności. Biorąc udział w programie projektanci mogą ubiegać się o wsparcie prezentacji ich prac podczas najważniejszych wydarzeń w branży designu na świecie.

W naborach dwóch poprzednich edycji łącznie wpłynęło do Instytutu ponad 90 zgłoszeń od projektantów z całej Polski. W 2014 i 2015 roku, na międzynarodowe wydarzenia, w tym Milan Design Week, Clerkenwell Design Week w Londynie, WantedDesign w Nowym Jorku, DMY Berlin, London Design Festival, Maison et Objet w Paryżu czy Dutch Design Week w Eindhoven, pojechało 27 projektantów i grup projektowych.

mediolan_designalive - 5

– Promocja polskiego wzornictwa na świecie jest jednym z priorytetów operacyjnych Instytutu. Programem „Wystawiajmy się!” chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom polskich projektantów, często będących na progu kariery, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na prezentacje za granicą – mówi Barbara Krzeska, kierowniczka projektu Polska Design w IAM. – Ogromne zainteresowanie projektem dowiodło konieczności podejmowania tego typu działań.

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu projektu Polska Design IAM oraz ekspertów zewnętrznych, Agnieszkę Jacobson-Cielecką i prof. dr hab. Michała Stefanowskiego. Jacobson-Cielecka jest niezależną kuratorką wystaw designu, dyrektorką programową School of Form w Poznaniu i członkinią Rady Programowej Łódź Design Festivalu. Prof. Stefanowski jest kierownikiem Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Więcej na: www.iam.pl

Wystawiajmy sie!