ROBOT BĘDZIE GOTOWAŁ NA ARENIE

ŁP

POZNAŃ 7.3.2013

DESIGN LUDZIE STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Pierwszy w Polsce posiłek ugotowany przez robota? Studenci poznańskiej szkoły projektowania School of Form szykują smakowitą niespodziankę w świecie robotyki. Efekty projektu będzie można zobaczyć i posmakować podczas trwających od 5 do 8 marca targów Arena Design w Poznaniu.

Żyjemy w świecie coraz bardziej zurbanizowanym. Masy ludzi mieszkają coraz dalej od upraw i hodowli. Jednocześnie zmienia się krajobraz naszej codzienności - otacza nas coraz więcej technologii, robotów, maszyn, sprzętów, urządzeń z którymi wchodzimy w różne interakcje. Jak się odżywiać, konsumować, hodować, uprawiać, przetwarzać i dystrybuować żywność w tym komplikującym się systemie nowych zależności? Jak będzie wyglądała kuchnia przyszłości? Na rynek coraz silniej wpływają wymogi zrównoważonej i zindywidualizowanej konsumpcji. W dodatku jedzenie w naszym społeczeństwie już dawno przestało być tylko zaspokajaniem pierwotnych, biologicznych potrzeb. Kuchenne rytuały podlegają modom, stają się sztuką, wyznacznikiem stylu życia.

Problemy te stały się inspiracją do rozpoczęcia projektu ”Let’s cook the future”, który realizowany jest przez studentów drugiego roku na specjalności Industrial Design School of Form. Nad całością czuwa kierownik tej specjalności Oskar Zięta we współpracy z socjolożką Agatą Nowotny. Celem przedsięwzięcia, jest rozwój kompetencji i znajomości robotyki oraz poszukiwanie połączeń obszarów projektowania, nowych technologii i trendów kulinarnych, a ponadto zmierzenie się z wyzwaniem, jakim jest projektowanie kuchni przyszłości.

A wszystko to 5 marca od godz. 12.00.

Więcej: www.sof.edu.pl

Głównym aktorem wydarzenia będzie robot przemysłowy KUKA zaprogramowany "na gotowanie” przez studentów School of Form. fot. Materiały prasowe

Efekty pracy studentów będzie można zobaczyć i posmakować podczas trwających od 5 do 8 marca targów Arena Design 2013 w Poznaniu. fot. Materiały prasowe